Dobór opon do Hondy CB125F

Witajcie!

Zmagam się z problemem wymiary opon w mojej Hondzie CB125F, r. 2017. Oryginalnie zamontowane mam opony z przodu 80-100/10 i z tyłu 90/90-18. Zachowując oryginalny rozmiar opon nie mam problemu z tyłem, bo w tym rozmiarze mogę kupić np. Michelin Pilot Street, ale z przodem już jest problem, bo mam do wyboru tylko Duro HF261A.
Pomyślałem więc, że może centymetr szersze, z przodu wysokość opony to 8 cm, z tyłu 8,1 cm. W takim razie z przodu powinny być 90/90-18 i tutaj nie ma większego problemu, bo mam Bridgestone Battlax BT46 lub Continental ContiGo (Michelin Pilot Street nie występuje w tym rozmiarze z przeznaczeniem na przód). Ale z tyłem jest problem, bo zachowując oryginalną wysokość powinien brać oponę 100/80-18 i tutaj mam praktycznie tylko na Michelin City Pro i tylko na popularnym serwisie aukcyjnym. Nie mam za to problemu z rozmiarem 100-90-18, tylko taka opona byłaby wyższa o 1cm.
Czy ktoś z Was montował szersze opony do CB125F i wie czy powyższe rozmiary się zmieszczą? A może jeszcze inne rozmiary byłyby dobre? Czy może założyć na przód i tył rozmiar 90/90-18?
Myślałem jeszcze nad oponami w rozmiarze w calach, ale tam to już w ogóle nie wiem jak ogarnąć rozmiar.

Z góry dziękuję za pomoc!

Kolego przeczytaj dobrze rozmiar, średnica przodu również 18 cali.

Spróbuj na przód coś ogarnąć z rozmiaru 3.00x18 - teoretycznie ich szerokość to 76,2mm. Najlepiej podjechać na wulkanizację motocyklową i przymierzyć do oryginału.

Mam taką CB125F, ale nie przymierzałem i nie montowałem szerszych opon. Odczujesz różnicę jak w ogóle wywalisz te oryginalne, bo nie nadają się do jazdy po mokrym.

Literówkę popełniłem na początku posta, oczywiście i z przodu i z tyłu mam 18 cali.

A jakie opony masz w swojej CB125F?

W seryjnym rozmiarze CST, które szły na pierwszy montaż. Nie jeżdżę dużo tym motocyklem, więc na razie są, ale ze względu na bezpieczeństwo na mokrych nawierzchniach podlegają wyłącznie utylizacji.

Gdyby ktoś miał jeszcze taki problem jak ja - z przodu bez problemu wchodzi 90/90-18. Mam teraz 90/90-18 z przodu i z tyłu. Zamontowałem sobie Michelin Pilot Street, nawet na świeżych oponach różnica jest kolosalna.

odświeżę pytanie. udał się komuś znaleźć coś szerszego na tył?