długosc pasków

jak sie mierzy paski ?
ponieważ posiadam pasek 804x17.5 chciałbym go wymienic na pasek 808x17.5 , ponieważ kolektor nie wypycha paska do konca

tyle ze 808 rzeczywiscie jest krotszy od 804 jak to sie liczy?

podaje 2 aukcje do porównania

http://allegro.pl/pasek-napedowy-804x17-5x30-piaggio-nrg-tph-italjet-i6278163860.html
http://allegro.pl/pasek-napedowy-808x17-5x30-808-17-5-30-i6312892163.html

Mierzy się po zewnętrznym obwodzie, ale czasami liczą inaczej.
808 i 804 to nie wielka różnica. Nie oznacza to, że na wariatorze wejdzie Ci wyżej. Jeśli dłuższy pasek na korektorze będzie w tym samym miejscu (bo korektor bardziej się nie ściśnie), to będziesz ruszać z niższych obrotów i stracisz na starcie ale rozpędzisz się do większej szybkości. Jeśli jednak na korektorze pas na wolnych obrotach będzie na większym obwodzie niż krótszy pasek, to zyskasz na starcie ale nic nie zyskasz na szybkości. Tak czy tak, zmiana długości czy szerokości paska na inny niż taki jaki dała fabryka, z reguły niesie mus regulacji napędu. Choć 4mm to nie wiele, to możesz odczuć różnicę że inaczej jedzie. Ja miałem 749 a wsadziłem 755 (6mm dłuższy) i na mocy dużo stracił, ale szybkość miał pod 80; tyle ze w dwójkę nie dawało się jechać. Po regulacji (rolki, sprężynki etc) udało się to opanować: miał dużo lepszy start i ciut większą szybkość.
Załóż i się przekonasz.

jak bym miał ten pasek to bym załozył i sprwdził chyba nie?

niewiem po co kupowac 808 skoro wynika z tego ze jest krotszy od 804 choc jego nazwa mówi co innego, kolektor juz jest zacisniety na starcie palec włożysz z 1cm

skuter od zera leci do 70 jednym ciągiem i nie dobija nawet do 75 jakby nagle skonczyła sie przkładnia

przewalilłem cały internet i znalazłem dwie wersje 804 i 808 pod ten silnik i teraz głupi jestem

zmierzyłem pasek 804 i ma 804 nawet ciut wiecej, według sprzedawców pasek 804 ma 800 a 808 ma 792 ? komu tu wierzyc

nie moja fota ale własnie o to mi chodzi
pasek od strony waria leży na tuleji choc nie jest luzny

ooo. ale tam brakuje mu na długości znacznie więcej niż 4mm. Tak na oko to z 10mm minimum mu brakuje.