! Forum Skutery długosc pasków

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 2 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe dahr
    dahr
    Użytkownik

jak sie mierzy paski ?
    ponieważ posiadam pasek 804×17.5 chciałbym go wymienic na pasek 808×17.5 , ponieważ kolektor nie wypycha paska do konca

tyle ze 808 rzeczywiscie jest krotszy od 804 jak to sie liczy?

podaje 2 aukcje do porównania

http://allegro.pl/pasek-napedowy-804×17-5×30-piaggio-nrg-tph-italjet-i6278163860.html
    http://allegro.pl/pasek-napedowy-808×17-5×30-808-17-5-30-i6312892163.html

Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Mierzy się po zewnętrznym obwodzie, ale czasami liczą inaczej.
    808 i 804 to nie wielka różnica. Nie oznacza to, że na wariatorze wejdzie Ci wyżej. Jeśli dłuższy pasek na korektorze będzie w tym samym miejscu (bo korektor bardziej się nie ściśnie), to będziesz ruszać z niższych obrotów i stracisz na starcie ale rozpędzisz się do większej szybkości. Jeśli jednak na korektorze pas na wolnych obrotach będzie na większym obwodzie niż krótszy pasek, to zyskasz na starcie ale nic nie zyskasz na szybkości. Tak czy tak, zmiana długości czy szerokości paska na inny niż taki jaki dała fabryka, z reguły niesie mus regulacji napędu. Choć 4mm to nie wiele, to możesz odczuć różnicę że inaczej jedzie. Ja miałem 749 a wsadziłem 755 (6mm dłuższy) i na mocy dużo stracił, ale szybkość miał pod 80; tyle ze w dwójkę nie dawało się jechać. Po regulacji (rolki, sprężynki etc) udało się to opanować: miał dużo lepszy start i ciut większą szybkość.
    Załóż i się przekonasz.

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 2 lata, 5 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe Berg Berg.
    Kymco MILER 125 (bogatsza wersja Grand DINK)
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 2 lata, 5 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe Berg Berg.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    Zdjęcie profilowe dahr
    dahr
    Użytkownik

jak bym miał ten pasek to bym załozył i sprwdził chyba nie?

niewiem po co kupowac 808 skoro wynika z tego ze jest krotszy od 804 choc jego nazwa mówi co innego, kolektor juz jest zacisniety na starcie palec włożysz z 1cm

skuter od zera leci do 70 jednym ciągiem i nie dobija nawet do 75 jakby nagle skonczyła sie przkładnia

przewalilłem cały internet i znalazłem dwie wersje 804 i 808 pod ten silnik i teraz głupi jestem

zmierzyłem pasek 804 i ma 804 nawet ciut wiecej, według sprzedawców pasek 804 ma 800 a 808 ma 792 ? komu tu wierzyc

yy
    nie moja fota ale własnie o to mi chodzi
    pasek od strony waria leży na tuleji choc nie jest luzny

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 2 lata, 5 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe dahr dahr.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 2 lata, 5 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe dahr dahr.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ooo. ale tam brakuje mu na długości znacznie więcej niż 4mm. Tak na oko to z 10mm minimum mu brakuje.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie