Dławienie – skuter 4T.

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #138557
    tomaaj
    Użytkownik
    • 2
    • 4Postów:

    Posiadam jak już wspominałem Motobi Spidera.
    Skuter jest na tyle uciążliwy, że przy mocniejszym odkręceniu manetki zaczyna się dławić. Prędkość max. jeśli się uda to ok. 30 km/h. Problem najczęściej występuje, gdy wpadnę w jakieś nierówności – przynajmniej tak mi się wydaje bo najczęściej tak się dzieje. Już sądziłem, że znalazłem problem kiedy odkręciłem korek wlewu paliwa. Do tego docisnąłem wszystkie rurki prowadzące od jak mniemam jakiegoś metalowego filtra umieszczonego bezpośrednio pod bakiem. Pomyślałem, że może się nie odpowietrza i to go dusi. Wsiadłem na skuter… jedzie. Byłem z siebie dumny jak Paw. Nie długo jednak trwała euforia. Problem pojawił się ponownie. No więc odkręcam korek paliwa, wsiadam i nic… poprawiam ponownie przewody i nic… Wpadłem na pomysł, że może coś z czujnikiem przy stopce bo skuter nie gaśnie przy postawieniu na niej. Śruba luźna, odkręcona więc dokręciłem. Wsiadam, skuter jedzie. Znów jestem dumny. dojeżdżam do domu i dupa Panie! Problem again.
    No więc zatkałem delikatnie podczas jazdy dolot powietrza (rurka w obudowie filtra powietrza) – skuter jedzie. Zatkałem więc nalepką. Po jakimś czasie chyba się przygrzał i zgasł. Lecz gaśnie teraz czasem również bez zatykania. Cały czas jednak po zatkaniu go dłonią podczas jazdy wkręca się na obroty choć nie wiem czy odpowiednie bo jadę mocno wygięty.
    Pomóżcie mi bo tracę nerwy.

    #138559
    tomaaj
    Użytkownik
    • 2
    • 4Postów:

    jeszcze jedno. Przy ruszaniu na niskich obrotach występuje pisk z ??? wysprzęglika? Mechanik rozebrał, przeszlifował i stwierdził, że jest ok i wymieniać nie trzeba więc to chyba nie to… Tym bardziej – jak wspomniałem pisk występuje tylko przy ruszaniu.

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button