Dławienie się dość nie typowie

Witam wszystkich użytkowników forum. Odnoszę się do was z prośbą jak i pytaniem.
W moim skucie mimo to że wymieniłem gaźnik(17,5) sprężynę centralną filtr i jak wymieniłem sprężynę okazało się że sprężynki też są (czerwone) wymienione. A konkretnie mój problem jest taki..
Rozpędzam się do 20 km/h fajnie z dużym zrywem a tu nagle przysłowiowe "buuuuuuu" I skuter by zgasł gdybym nie odjął mu gazu ... I się jechać nie da :(( Ja was błagam dajcie jakoś rade ...
Ja już jestem załamany tym skuterem on mnie doprowadza do zielonej gorączki xD
Dodam może jeszcze że mam 2 t z odłączonym zbiornikiem na olej sam robię mieszanki.
Błagam o pomoc :D :(

może to być wina mieszanki za dużo oleju a jak to nie to to wina leży po stronie gaźnika zaduża dysza która skuter zalewa lub zamocno podkręcona mieszanka paliwowa

Mieszanka jest na 100% dobra. Gaźnik jest nowy. Chyba że zmienić położenie iglicy chociaż nie bo iglica jest na tak przysłowiowej REZERWIE

Albo zmień ustawienie zaworu iglicowego. Może podawać za wolno benzynę do komory pływakowej.

Przepraszam ale nie ogarniam za bardzo ja zmienić ustawienie zaworu iglicowego ?

Jest to zaworek przy zawiasie pływaka w komorze pływakowej w gaźniku.

Może za wolno podaje benzynę wtedy kiedy jest potrzebna. Zawór reguluje się inaczej w każdym gaźniku, musisz rozebrać swój gaźnik i sprawdzić go.

Jak na moje z gaźnikiem jest okej .. Bo ogólnie dzieje się to też na 2 innych gaźnikach .. Na oryginalnym na mikuini też 17,5 i teraz kupiłem dellorto 17,5 i znowu to samo ... Myślę że to nie jest wina gaźnika

wywal filtr stożkowy i załóż seryjny w dobrym stanie, ze szczelną puszką i kompletem śrubek i gumową rurką w środku.

spróbuj jeszcze wymienić świecę

A tu niespodzianka ... Na filtrze seryjnym znowu łapie muła .. 0 poprawy. Świeca ok

za nisko paliwo w gaźniku. Ustawiałeś już iglicę na maxa do góry?

Iglica jest całkiem u góry. Co jest bardzo ciekawe u kolegi ten gaźnik działa prawidłowo i on nie ma muła ..

To jest ktoś w stanie mi pomóc ?

Wymieniłeś gaźnik tak? A na starym też tak chodzi?

Na 2 innych gaźnikach chodził tak samo :( Na prawdę ja już nie mam siły na ten skuter ;x

To może sprawdź uszczelniacze na wale?

Na bank łapie lewe powietrze. Posprawdzaj uszczelnienie puszki, i łączeń z gaźnikiem i cylindrem

Jaki kolor ma świeca?

uszczelniacze na wale sprawiają kłopot podczas pracy na wolnych obrotach i przy "pierwszym" dodaniu gazu. Według mnie musi być coś nie tak z puszką filtra lub filtrem w środku. Spróbuj ją trochę przytkać przy wlocie.

Ogólnie też myślę że to 100% jest wina lewego powietrza. Ale teraz znaleźć źródło.. @szef_ff myślę że to nie ma sensu gdyż jest tak samo na filtrze oryginalnym(seria) Uszczelniacze sprawdzę jak tylko będę mógł. Uszczelka koło sprzęgła jest git bo wymieniałem sprężynę to zwróciłem uwagę na nią i była w db stanie, muszę jeszczę sprawdzić od strony wariatora.

"Posprawdzaj uszczelnienie puszki" Nie do końca rozumiem. Może mi to ktoś przełożyć na polski ? :D