Dlaczego Kierownica ściąga na prawo.

Witam mam problem z moim skuterem kilka dni temu uderzyłem przednim kołem w krawężnik i od tamtej pory kierownica ściąga na prawą stronę nawet gdy stoi na kółkach lub na podstawie to sama z siebie skręca w prawą stronę. Wiecie czego to może być powodem.?
SKUTER :jinlun jl50qt-5

krzywa rama, krzywe lagi, krzywe półki

Jak patrzyłem to lagi były proste tak jak i półki rama też wątpię bo uderzenie nie było na tyle silne. Nie jestem pewien ale wydaje mi się że oś koła przedniego będzie skrzywiona bo tarcza ociera o klocki hamulcowe jest możliwe że oś będzie skrzywiona.?

ale oś koła jest między lagami. Jeżeli by się miała zgiąć os koła to jednocześnie MUSI się przemieścić koniec którejś z lag. Wniosek jest taki że raczej to lagi są przekoszone albo rama.
Tam nie potrzeba niestety dużej siły. Kiedyś wjechałem Junakiem 607 (chińczyk jakby nie było) w kilku cm dziurę hamując przednim hamulcem (i to tak nawet bez zablokowania koła ale jednak mocno) i to wystarczyło do przekoszenia przedniego zawieszenia.

Wszystko dokładnie obejrzałem i wszystko wydaje się być proste tylko kierownica jest skrzywiona jak koło jest proste i tarcza ociera o klocki hamulcowe. Czy jest możliwość że kierowca ściąga z powodu krzywej kierownicy.?

I co naprawiłeś skutera daj znać co było przyczyna