DK86 Będzin - Bielsko lub Będzin - Częstochowa.

Hej czy mogę tą drogą legalnie jechać 50cc? Bo już się pogubiłem? Czy to jest expresowa trasa?

DK86 - to droga krajowa, która miejscami zmienia się w S1 - drogę expresowa - po tej drodze nie możesz jeździć motorowerem - jeśli na wjeździe na tą drogę jest znak B9 - to dotyczy on też motorowerów.

ale to oznacza, że wogóle nie mogę jeździć tą drogą skuterem, czy tylko kiedy uprzedzona jest znakiem B9 lub b10?
To zakaz ruchu rowerami (znak B9) zawiera w sobie również motorowery?
To jaką drogą mogę dojechać z katowic do wisły lub do częstochowy?

normalna kazda DK jeden mozesz jezdzic skuterem. ZAKAZ wjazdu opowiązuję 300% napewno na drogi oznaczone jako expresowe i autostardy. to prawda dk86 a pozniej dk1 w kierunku czestochowy ma tylko jeden odcinek oznaczony jako droga ekspresowa i znajduje sie on na wysokości sosnowca ma oznaczenie S86 a do wisly mozeesz normalnie jechac

http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,20,19.0686800,50.2718600?l=c2f40dd3e6f6a683

niebieska grubsza/widoczna bo zblizeniu mapay/ linia miedzy punktami Ai B to wlasnie odcienk S86 gdzie jest zakaz dla skuterow i motorowerów

pawwin - tak, znak B9 dotyczy również motorowerów.
Możesz jechać bocznymi drogami.

Najlepiej zapytaj Mario1 - on codziennie śmiga skuterem po 3 pasmowej DTŚ-ce :-)
Mario1 to najlepiej zorientowany skuterzysta na forum jeśli chodzi o zasady ruchu drogowego :-)

Hindenburg napisał:

Najlepiej zapytaj Mario1 - on codziennie śmiga skuterem po 3 pasmowej DTŚ-ce :-)
Mario1 to najlepiej zorientowany skuterzysta na forum jeśli chodzi o zasady ruchu drogowego :-)

Hindenburg jakie to ma znaczenie ile jest pasów co ? DTŚ-ka to nie autostrada ani nawet ekspresówka - to tylko obwodnica z nr. drogi 902 na żółtej tabliczce i znak B9 nie zabrania ci jazdy po niej skuterem lub motorowerem - musi być znak B10 żebyś nie mógł po niej jeździć , tak samo jest odnośnie DK np. po DK 44 nawet rowerem możesz jechać ,- więc jak masz coś do mnie to się nie wysilaj bo takich jak ty to ja olewam i lepiej się zapoznaj odnośnie przepisów ruchu drogowego ( czytaj ze zrozumieniem )

B-9 Zakaz wjazdu rowerów
Oznacza, że wjazd na drogę rowerów jednośladowych i dwuśladowych jest zabroniony. Znak ten dotyczy również motorowerów.
http://drogowe.republika.pl/zak.htm
A powiedz mi Mario1, po DK88 też śmigasz moplikiem :-)

Na DTŚ i na 88 jest znak \"B-6/8/9: zakaz wjazdu pojazdów innych niż samochodowe\" - jak myślisz Mario1 - pozwalają one na jazdę moplikiem?

Tobie się chyba wydaje, że jak nie ma znaku b10 to możesz śmigać moplikiem :-)

Proponuję jednak zajrzeć do prawdziwego kodeksu drogowego a nie opierać się na linkach rożnych stron:) Rozmawiałem nawet kiedyś z P.policjantem na ten temat. Co zrobić w sytuacji kiedy na jedynej drodze w okolicy jest zakaz ruchu rowerów,a obok biegnie droga rowerowa? Jechać drogą rowerową a może pchać? Totalna bzdura! Właśnie po to stawiają ten znak żeby rowery nie jeździły drogą główną tylko ścieżką rowerową.

tombit, nie bardzo rozumiem, co Twoja wypowiedź ma do sensu i znaczenia znaku B-6/8/9. Według Ciebie po takiej drodze można jechać piździkiem?
Tu nie ma się co opierać o jakieś linki czy rozmowy z policjantami (bo jak wiemy poziom ich wiedzy bywa różny :-)
Przepisy są przejrzyste i jednoznaczne!
Możesz więc po takiej drodze jechać MOTOROWEREM?
Odpowiedz proszę.

Dla przypomnienia - ten znak oznacza: "zakaz wjazdu pojazdów innych niż samochodowe"

Przypomnę Ci, że te znaki są umiejscowione na wjazdach na śląskie drogi DTŚ i DK88 :-)

Na tym znaku nie ma motoroweru więc można. Chodzi o to że te pojazdy wymienione na znaku nie osiągają te 45km/h. i stwarzały by zagrożenie na tej drodze. Zmieniła się definicja znaku B-9:) Zapraszam do lektury najnowszego wydania Kodeksu Drogowego;)

gdyby stał taki znak to wtedy nie można wjechać motorowerem:

"zakaz wjazdu pojazdów innych niż samochodowe"
Nie interpretujcie przepisów w sposób, który Wam odpowiada.
Pojazd samochodowy - według Was motorower jest pojazdem samochodowym :-)
Cytat z kodeksu:
pojazdy samochodowe - pojazdy silnikowe, których konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h, z wyłączeniem ciągników rolniczych i MOTOROWERÓW.
Teraz panowie bogatsi o tę ważną wiedzę odpowiedzcie sobie na pytanie: czy motorower nie będący pojazdem samochodowym może poruszać się po drodze, na której postawiony jest znak "zakaz wjazdu pojazdów innych niż samochodowe"
Przy okazji pochwalcie się panowie, jakie posiadacie uprawnienia, czy kiedykolwiek byliście na jakimś kursie, gdzie omawiano zasady ruchu drogowego i jego aspekty?
Po Waszych komentarzach śmiem w to wątpić :-)
Jak tam czytam o Waszej śląskiej grupie, to tak sobie myślę, że z Wami strach gdziekolwiek jechać. Bo albo jeździcie po drogach, gdzie motorowerom nie wolno, albo blokujecie drogi krajowe jadąc na zakładkę zajmując cały pas i blokując ruch dla samochodów, nie mówiąc już o tym, że jeździcie w kolumnach większych niż 10 pojazdów. Jakoś nie uśmiecha mi się integrować z takimi grupami :-)
Najciekawsze, że nie potraficie publicznie na forum przyznać się do błędów. Żenujące.

Panie Hinderburg. Koledzy wcześniej napisali - zerknij Pan w najnowszy kodeks drogowy . Znak który przedstawiłeś to tzw. Kompilacja znaków.
Rozwijam prawnie kompilację tego znaku:

1. Zakaz wjazdu ciągników, pojazdów zaprzęgowych oraz rowerów.

Znak B9 dotyczy - Zakaz wjazdu rowerów.
Znak B10 dotyczy - Zakaz wjazdu motorowerów.

Kończąc - Na DTŚ możesz wjechać motorowerem jeżeli nie ma znaku D7 oraz D9. Na policję piszesz że nic nie umieją, podajesz jakieś linki do dziwnych stron ze znakami. Zerknij w najnowszy kodeks i później przyznaj się do błędu bo żenujące to są Twoje odpowiedzi. Na koniec - Mówimy Stanowcze - Nie!! małolatom i dzieciom Neostrady.
Żegnam

Panowie z wielkim bólem w sercu muszę przyznać rację Hindenburg-owi
Znak B-9 dotyczy również motorowerów więc niestety. Ale ja wam powiem że wielokrotnie leciałem DTS jak i 88 z Zabrza na Miechowice zdarzało się że mijałem patrol policji i na szczęście nie miałem interwencji.

EDIT a co do Śląskiej to zamiast pierdolić głupoty zapraszamy na spotkanie wtedy się wykażesz i w końcu poznamy prawdziwego Zabrzanina tak na marginesie jestem z Zabrza i nie znam Cię widocznie jesteś tylko motorowerzystą przed monitorem.

Jednak są osoby obeznane w KRD - brawo kolego dzokej!
Mam tylko nadzieję, ze będziesz propagował w Waszej grupie zasady bezpiecznej jazdy jak i tej, która zgodna jest z obowiązującymi przepisami. Już załamywałem ręce, a tutaj widzę że jednak jest przynajmniej jeden gość, który poprawnie interpretuje przepisy.
Przywróciłeś mi wiarę w ludzi :-)
Dla pozostałych - Panowie, jeśli nie potraficie merytorycznie rozmawiać, nie popieracie swoich wypowiedzi faktami, to proszę nie zastępujcie tego obelgami i wyzwiskami. Bo już wielu zauważyło, że w wśród Was takich "kwiatków" nie brakuje.
Pozdrawiam, i życzę czytania ze zrozumieniem. I panowie więcej dystansu dla siebie i innych. Nie jesteście nieomylni. Oby Wasza wyniosłość i zarozumiałość nie zemściła się na drodze - czego sobie i Wam ze szczerego serca życzę.

Nie jesteś moim kolegą.

Słowo kolega użyłem jako forma grzecznościowa - jak widać takie formy są Wam obce.
Szkoda, że swoim żenująco niskim poziomem umacniacie tylko stereotyp śląskiego tępego ryla.
Poczytaj Kolego zasady netykiety, podszkol się w niej i zacznij w końcu pisać jak na Ślązoka przystało - teraz jedynie przynosicie nam wszystkim wstyd!

Posłuchaj bo zaczynasz mnie wkurwiać daj spokój i najlepiej się nie wypowiadaj powiedziałem że nie jestem twoim kolegą, a ty wyjebałeś swoje mądrości !!! Kim ty ku...a jesteś ? A zapomniałem jesteś nieomylny jesteś typowym rodowitym Ślązakiem jesteś kimś ale wiesz co ?
Mam to w dupie mam gdzieś co myślisz o mnie czy innych mam zdanie na twój temat i koniec a tak na marginesie to wole mieć na huju piegi niż Ciebie za kolegi i kończę ten temat bo nie dorastam ci do pięt jeśli chodzi o mądrzenie się.
A może masz ochotę się spotkać z nami i dać nam lekcję etyki ?
masz możliwość w przyszłą sobotę zapraszam i przyznam się że mam ochotę cię poznać tylko poznać.

Dżokej i reszta - pamiętajcie i weźcie sobie to do serca:

"Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"