Diody LED wokół obrotomierza

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Diody LED wokół obrotomierza

Ten temat zawiera 52 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 8 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 53 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Jak zrobić coś takiego? http://www.youtube.com/watch?v=3_X-JRcKlH0

[ Dodano: 31-10-2010, 10:06 ]
    http://www.youtube.com/watch?v=zVPVveHZlf4&feature=related tu też jest ale nie działa.

Anonimowy

na pewno jest to puszczone przez jakis uklad scalony zsynchronizowany z potencjometrem obrotomierza. inaczej tego chyba się nei da rozwiazac.

ewentualnie przez potencjometr obrotka puszczone zasilanie kolejno na diody z bardzo precyzyjnie dobranymi rezystorami. mysle ze to zbyt trudne wiec musi tam byc cos „myslacego”

ogolnei trudne do zrobienia bo pewnie trzeba cos programowac, ale az tak bardzo się nei znam na tym 🙂

Anonimowy

Tak jak KruK pisze, sam tego nie zrobisz. Nie ma tam nic „myślącego”, ale nie będziesz w stanie sam zbudować tego stopniowania 😉 Najlepiej byłoby kupić jakiś zestaw do samodzielnego złożenia z takimi diodami i przerobić go w ten sposób.

Chociaż jeżeli zasilanie obrotomierza jest zrobione w ten sposób jak myślę, to gdyby podłączyć diody drabinowo, to mogłoby to działać 🙂 Ale nie chce mi się tego tłumaczyć 😛

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Junaka. Wygraj zegarek o wartości 2000 PLN

Chcesz zdobyć wyjątkowy zegarek Davosa z logo Junak? Nakręć film o swoim Junaku i opublikuj na Facebooku.

Anonimowy

Dywersant napisał:

Chociaż jeżeli zasilanie obrotomierza jest zrobione w ten sposób jak myślę, to gdyby podłączyć diody drabinowo, to mogłoby to działać Ale nie chce mi się tego tłumaczyć

Zdaje mi się że wiem o czym mówisz, ale jak mówicie że to nie takie proste to wiadomo co. Pomysł do kosza.

Anonimowy

ale pomysl jest i można kiedys sprobowac 🙂

Anonimowy

Jak będę miał większą wiedzę to czemu nie.

[ Dodano: 31-10-2010, 12:58 ]
    A może ktoś by zapytał tego kolesia z filmiku jak to zrobił?

Anonimowy

Wysłał bym mu wiadomość ale , mam kuźwa wiry na kompie i nie chce mi się robić formata a te wiry nie pozwalają mi się zalogować na YT , wejść w ctrl+alt+del i świruje na googlach , jak klikam jakiś wynik wyszukiwania to przenosi mnie na jakąś inna wuszykiwarke albo inne gówna

Anonimowy

To napisz mi tekst to ja wyśle.

Anonimowy

How to make that shit, bro !? 😛

Mafioz poszedł na elektryka to on Ci to zrobi 😀

Anonimowy

a tak bardziej elegancko

Could you tell me how to make it ?? I’m talking about led lights in your (nie wiem jak powiedzieć licznik/ obrotomierz itp )

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 53 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie