! Forum Skutery Deszcz

Tagi: ,

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Lukario Lukario 6 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe skuterek123
    skuterek123
    Użytkownik

Witam, czy moze coś stać się ze skuterem, jeśli stał przez długi czas w deszczu, i potem nim jeździłem?

Zdjęcie profilowe OstRy
    OstRy
    Użytkownik

Jesli masz wszystko szczelne to nie ma prawa sie nic stac , skuter nie jest z cukru 😛

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe dzokej
    dzokej
    Użytkownik

Jak by się miało coś stać to już by się stało. Najsłabszym ogniwem w takim przypadku jest regulator napięcia. Woda robi zwarcie i regulator klęka. Ale skoro jeździsz i nic to spoko twoja głowa 🙂

Pozdrawiam Dżokej i Lewa w Górę
    Zdjęcie profilowe Mario1
    Mario1
    Użytkownik

dzokej napisał:

Jak by się miało coś stać to już by się stało. Najsłabszym ogniwem w takim przypadku jest regulator napięcia. Woda robi zwarcie i regulator klęka. Ale skoro jeździsz i nic to spoko twoja głowa 🙂

i tu się będę z tobą spierał bo regulator nie jest najsłabszym ogniwem – zazwyczaj jest gdzieś schowany , a co do słabych punktów to ta słynna boczna stopka z blokadą i kabel wysokiego napięcia , ale skoro jeździ nadal to wszystko wporzo prócz rdzy za jakiś czas

Zdjęcie profilowe dzokej
    dzokej
    Użytkownik

U mnie przez deszcz poszedł regulator a w serwisie powiedzieli że woda dostała się do bagneta i dlatego spalił się regulator, że jakie kol wiek zwarcie na instalacji prowadzi do uszkodzenia regulatora ( słowa serwisanta)

Pozdrawiam Dżokej i Lewa w Górę

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Mario1
    Mario1
    Użytkownik

zmień serwisanta bo obecny cię oszukuje ,- stawiam na to że jak szukał usterki to sam zjarał – to tak zwana metoda prób i błędów – też tak naprawiam :-))

Zdjęcie profilowe Mario1
    Mario1
    Użytkownik

a tak poważnie – to masz jakiś regulator napięcia na zbyciu ? , ja mam ale nie na zbyciu tylko zapas – pokażę ci że nie ma szans go zalać bo on już jest zalany i woda nie ma szans się tam dostać :-))

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

najbardziej narażone miejsca podczas deszczu to czujnik stopki bocznej, a po nim jest iskrownik. Wszystkie kable, cewki, fajki są albo pochowane, albo zaizolowane. Ostatnią rzeczą narażoną na deszcz to filtr powietrza.

Zdjęcie profilowe Lukario
    Lukario
    Użytkownik

izdebski12 napisał:

najbardziej narażone miejsca podczas deszczu to czujnik stopki bocznej, a po nim jest iskrownik. Wszystkie kable, cewki, fajki są albo pochowane, albo zaizolowane. Ostatnią rzeczą narażoną na deszcz to filtr powietrza.

jak to filtr jest ostatnią rzeczą ? wg mnie jedną z pierwszych , nr 1 byłby moduł – zamoczony 3 razy( wówczas odcinka przy 3000obr/min)

Barton Orlando 2T – rozbity 😛
    Baotian BT49QT9- 20600km
Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie