Deska rozdzielcza od Vapora do Torosa F16

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #113700
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

    W tej chwili mam takie zegary:

    Jednak tak sobie pomyślałem, że dobrze by było abym się wzbogacił o obrotomierz, oraz o wskaźnik naładowania akumulatora, które to posiada deska z zegarami Vapora Led

    Jak widać kształty desek (obudowa) jest ta sama, skutery te posiadają te same silniki. Czy jest jakaś techniczna możliwość aby podłączyć do F16 deske z Vapora wzbogaconą o obrotomierz, wskaźnik naładowania baterii? Włożyć to ja pewnie włoże tylko obawiam się, że będzie brakowało kilku elementów(?) aby taką podłączyć.

    #113725
    skuterowe24
    Użytkownik
    • 5
    • 46Postów:

    Z tego co wiem to do obrotomierza bedziesz musiał dokupicz czujnik obrotów i jakos go zamontować w tylnim kole.

    #113736
    J23
    Uczestnik
    • 2
    • 412Postów:

    skuterowe24 napisał:

    Z tego co wiem to do obrotomierza bedziesz musiał dokupicz czujnik obrotów i jakos go zamontować w tylnim kole.

    Obrotomierz mierzy obroty silnika, a nie koła. Nie znam tego licznika, ale możliwe, że wystarczy tylko podpiąć kabelek pod cewkę zapłonową lub moduł. Najlepiej dorwać schemat elektryki od Vapora.

    #113738
    Michalk001
    Uczestnik
    • 12
    • 1 646Postów:

    Możliwe że będzie to jeszcze łatwiejsze – czasem wystarczy owinąć kilka razy kabel sygnałowy wokół kabla WN i działa. Wskaźnik aku zapewne zadziała po podłączeniu kabelków zasilania pod elektrykę.

    #113749
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

    Prędkościomierz będzie zapewne działać na linkę z przedniego koła tak jak każdy inny licznik?

    Na magnecie – tam gdzie jest zamontowany wentylator mam jakiś impulsator, który jest chyba podłączony do modułu, czy to ma coś wspólnego z mierzeniem obrotów? Bo jest też drugi impulsator na pokrywie przekładni sprawdzający prędkość tylnego koła tzw. “różowy kabelek”

    #113765
    kuba90876
    Użytkownik
    • 30
    • 1 103Postów:

    Bardzo ciekawa propozycja:) Mogę wiedzieć ile mniej więcej taka zmiana by kosztowała? 🙂

    #113793
    szybki1999
    Użytkownik
    • 9
    • 38Postów:

    Bardzo fajne te zegary vapora, sam bym sie skusił na takie ^^

    #113806
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

    No ja też jestem przekonany, że są zaje**iste. Mam już nawet osobę od którego mogę to kupić. Problem w tym, że nie wiem jak bardzo będzie się różniło podłączenie tego, i obawiam się, że będzie potem duży z tym problem

    #113811
    kuba90876
    Użytkownik
    • 30
    • 1 103Postów:

    Według mnie prędkościomierz będzie na linke z przedniego koła. Obrotomierz… powinien być podłączony do kabla wysokiego napięcia. wskaźnik paliwa pewnie normalnie jak analogiczny . ale co do poziomu naładowania akumulatora to nie wiem. Bardzo podobają mi się te zegary 🙂 chyba sam się na nie skusze ^.^

    #114018
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

    Właśnie przyszedł e-mail od Torosa, że jest techniczna możliwość, i podłączam to tak jak normalną deskę. 🙂

    #114198
    elloco
    Uczestnik
    • 11
    • 511Postów:

    O niebo lepiej wyglądają te zegary z Vapora niż w F16, jak da radę podłączyć to efekt na bank będzie lepszy.

    #114395
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

    Mam foty pinów deski rozdzielczej z vapora:



    Na pierwszym zdjęciu wygląda tak samo jak ta moja deska, drugie zdjęcie – mam tą samą kostkę. Martwi mnie jednak zdjęcie 3 i 4, gdzie pierwszy raz widzą ową kostkę i u siebie w instalacji na pewno jej nie mam. Wie ktoś może do czego te kabelki? Jak już będę wszystko wiedział jak to podłączyć to zdecyduje się na zakup tego, a później jak już podłącze to pokaże zdjęcia i zobaczymy efekt 😀

    #115572
    szybki1999
    Użytkownik
    • 9
    • 38Postów:

    zipp vapor to 2t to może to jakaś kostka od sprawdzania stanu mieszanki, oleju

    #115591
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

    zipp vapor to 4-sów ze zwykłym 139QMB, i nie ma on nic takiego jak napisałeś 🙂

    http://www.zipp.pl/kolekcja/skutery/3/VAPOR.html

    “Silnik Jednocylindrowy, czterosuwowy, chłodzony powietrzem”

    #117161
    Majster230
    Użytkownik
    • 10
    • 43Postów:

    Izabelski jak Ci się uda podłączyć i będzie dzialać pisz PW ..

    #117165
    mkkociamber
    Użytkownik
    • 21
    • 118Postów:

    a może poradziłyś się jakiegoś znajomego elektryka napewno będzie wiedział co zrobić 🙂

    #138365
    Majster230
    Użytkownik
    • 10
    • 43Postów:

    I jak działa ?

    #138399
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

    Jeszcze nie kupowałem, ale w przyszłości mam takie plany.

    #138428
    michal98
    Użytkownik
    • 64
    • 501Postów:

    A z którego roku ten vapor bo mój kolega ma inny?

    #138432
    matol1798
    Użytkownik
    • 27
    • 750Postów:

    michal98 napisał:

    A z którego roku ten vapor bo mój kolega ma inny?

    Vapor z nową deską wyszedł w 2011 roku , jeśli o to Ci chodziło 🙂

    #138434
    michal98
    Użytkownik
    • 64
    • 501Postów:
    #183701
    majdan1230
    Użytkownik
    • 0
    • 1Postów:

    i jak deska pasowała?

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button