Derbi Senda R DRD 50 2006

Witam,
ostatnio zakupiłem mój pierwszy jednoślad i mam parę banalnych i podstawowych pytań, oraz problemów.
1.Czy do działania klaksonu, licznika (cyfrowego) i kierunkowskazów potrzebny jest akumulator ?
2.Jak poprawnie odpalić zimny silnik (chodzi mi o kranik oraz ssanie, o co z tym chodzi) ?
3.Co to gaźnik i po co się go reguluje ?
4.Derbi dopiero na ok. 7000 obrotach zaczyna mocno przyspieszać-czy to wada czy tak jest w tych modelach ?
5.W mojej Sendzie jest małe miejsce na akumulator pod siedzeniem, warto dokupić, jak tak to jaki polecacie ?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!

  1. Teoretycznie w chwili kiedy pracuje silnik to nie. Natomiast nie jest to takie proste bo jeżeli instalacja jest zaprojektowana do pracy z akumulatorem to akumulator powinien w niej być.
  2. Kranik trzeba odkręcić, ssanie trzeba podciagnac/wyciągnąć i odpalać silnik a potem sukcesywnie ssanie zmniejszać w miare nagrzewania sie silnika.
  3. Gaźnik to miejsce w który powietrze miesza sie z paliwem. Reguluje sie go po to żeby sie mieszało w odpowiednich proporcjach bo to ma kluczowy wpływ na osiągi, ekologie i spalanie (koszt) i trwałość silnika.
  4. Tak
  5. Zgodny ze specyfikacją z instrukcji obsługi która zapewne znajdziesz w internecie. Ja polecam firmy yuasa i exide.