Derbi Senda nowy cylinder tłok wychodzi za wysoko

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Derbi Senda nowy cylinder tłok wychodzi za wysoko

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Rider Rider 10 miesiące, 1 tygodni temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe arnonim
    arnonim
    Użytkownik

Witam,
    założyłem nowy cylinder żeliwny Power Force 70 do Derbi Senda X-Treme i okazało się, że tłok wychodzi zbyt wysoko i po przykręceniu części po głowicą nie suwa się, gdyż wystaje ponad cylinder około 1mm. Czy to oznacza, że tłok jest źle dobrany do cylindra (było razem w zestawie) ?

Pozdrawiam.

Arek
    Zdjęcie profilowe Rider
    Rider
    Użytkownik

Tutaj to może być wszystko . Za długi korbowód,tłok za duży skok wału itp. Spróbuj dać grubszą uszczelkę pod głowicę . Zobaczymy co z tego wyjdzie 😉

Gerard Furmanek
    Zdjęcie profilowe arnonim
    arnonim
    Użytkownik

Skoro wcześniej miałem aluminiowy Airsal i był też na nim żeliwny Carenzi i wszystkie pasowały to wygląda na to, że z tym jest coś nie tak odnośnie wymiarów. Uszczelka może byłaby rozwiązaniem, ale jak tłok uderzy mi w głowicę to będzie po cylindrze.

Arek

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka RSX 125

Nowy RSX to 10.6 KM, agresywnie brzmiący wydech i dwa hamulce tarczowe. Do tego sportowy design, niezawodny silnik zasilany wtryskiem i dwa hamulce tarczowe. Nowy RSX jest świetnym sposobem na wkroczenie do świata prawdziwego motocyklizmu.
    Zdjęcie profilowe Rider
    Rider
    Użytkownik

No to szukaj wady w zestawie. Jeśli założysz grubszą uszczelkę to pokręć wałem na pusto , w sensie nie zapalaj moto . Jeśli nie uderzy w tym momencie to i pózniej nie powinien 😉 Ale najlepiej odeślij zestaw i złóż reklamację 😉

Gerard Furmanek
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

spokojnie przy kręceniu reką nie uderzy a podczas pracy silnika uderzy. tam powstają siły których ręką nie wywołasz.
    Wkłada się miękki drucik przez gniazdo świecy, tłok go spłaszcza i patrzy ile jest przestrzeni od głowicą

ziuuummmm….
    Zdjęcie profilowe Rider
    Rider
    Użytkownik

Ooo widzisz 😉 W sumie to masz rację w zupełności i teraz tak biorąc na logikę to się zgadzam 😉 człowiek serio uczy się całe życie 😄

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 10 miesiące, 1 tygodni temu przez Zdjęcie profilowe Rider Rider.
    Gerard Furmanek
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 10 miesiące, 1 tygodni temu przez Zdjęcie profilowe Rider Rider.
Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie