derbi senda nie ma mocy ruszyć

witam posiadam motorower derbi senda x-trime 2t ma on przejechane 32 tyś. km. niedawno go kupiłem i poprzedni właściciel wymienił cylinder seryjny na airsal 70 , dyfuzor na jakiś sportowy który wyglądem przypomina GIANNELLI. tydzień po zakupie wybrałem się przejechać i po 5 km motor zgasł gdy wróciłem do domu okazało się że nie ma iskry , sprawdziłem wszystko i wyszło że iskrownik się odkręcił dokręciłem iskrownik i iskra się pojawiła ale od tego momentu motor drastycznie stracił na mocy , nie ma siły ruszyć , na luzie w miarę wkręca się na obroty ale przy wysokich zaczyna go dławić jakby dostawał za dużo powietrza , gaźnik czyściłem z 5 razy iglice ustawiłem na środkowym ząbku , wymieniłem membranę , fajkę, świece , przewód wys napięcia
dysza główna ma 78 i mieszanka jest 1:50 ,wcześniej moto było bardzo zrywne i rozpędzało się do 100km/h a teraz nawet nie ruszy , w między czasie cały silnik rozebrałem i nie widziałem w nim nic niepokojącego
ma jeszcze fabryczne szlify na cylindrze i kompresje ma chyba dobrą lecz nie mogę sprawdzić ile ma barów gdyż nie mam manometru. iskra ma około 1cm jest gruba i granatowa , jedynie nie wiem czy dobrze wyregulowałem gaźnik . i jeszcze słyszę uciekające powietrze przez odpowietrznik za kopką . nie wiem co mogło by być przyczyną tak małej mocy sprawdzałem na różnych forach i nic nie znalazłem bardzo proszę o pomoc .

Sprawdzenie kompresji obowiązkowo. Albo warsztat albo allegro i szukać manometru. Regulowałeś odległość impulsatora od koła magnesowego ? Z tego co widzę na allegro stojan przykręcany jest na “fasolkach”. Musisz ustawić kąt wyprzedzenia zapłonu. Jaki ma być kąt nie mam pojęcia. Szukaj serwisówki w necie