Derbi Senda 50 problem z odpaleniem

Cześć, od 3 dni mam problem z Derbi Senda 50. Przy jeździe na 5 biegu i manetce odciętej do końca Derbi spuściła gaz jakby straciła paliwo, zrzuciłem szybko biegi zjechałem na pobocze i na jedynce szurała ale jak wrzuciłem dwójkę to zgasła i nie chciała już odpalic. Odpaliła po jakimś czasie chwile ja zostawiłem na luzie wrzuciłem jedynkę przejechałem się przez podwórze wrzuciłem dwójkę i wtedy zaczyna się dusić i gaśnie, i tak z trzy razy. Kranik paliwa wymieniłem nowy rurki puszczają paliwo. Co może być nie tak? Wina mieszanki? Gaźnika?
Dodam że przy kopaniu w kopnik z dyfuzora ucieka bodajże mieszanka lub jakiś inny płyn, i to w dość dużej ilości z dziury którą w nim zauważyłem, czy to może być przyczyną i zaspawanie dyfuzora pomoże?

diagnozuj po kolei - cylinder, gaźnik, szczelność, zawór membranowy.
Skoro masz ją 3 dni to jest szansa że kupiłeś motorek “zrobiony na sprzedaż” - świeży i tani cylinder, nie dotarty - a ty szalałeś pełnym ogniem. No i jest po nim.

Czyli wymiana cylindra i powinno być okej? I trzeba wymienić cały kit? Bo widzę że dość dużo to kosztuje…

najpierw trzeba sie dowiedziec co jest przyczyną