Defender 150

Witam mam pytanie czy diabolini defender 150 nada się dla nowego w crossach i nada się też do nauki jazdy? I czy to prawda z jego niezawodnością? Czy w cenie tego crossa mogę kupić coś lepszego tak samo taniego z częściami i eksploatacji czy jest jednym z najlepszych wyborów w cenie do 5k?
Jeździć będę głównie po okolicznych polnych drogach.i czy nada się do nauki zmiany biegów?

Mogę Ci tylko powiedzieć, że miałem okazję robić remont generalny silnika 250 ccm w crossie tego producenta. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że miał dwa miesiące, był kupiony w salonie i spalił jakieś 5 zbiorników paliwa. Niskie ciśnienie sprężania, wytarty zawór dolotowy, tłok, pierścienie, progi na cylindrze. Dodatkowo od nowości miał problem z trzymaniem wolnych obrotów.

Co do części - brak dostępnych, identycznych zaworów na rynku polskim. Na szczęście ogarnął mi to podwykonawca, który dorobił nowy zawór.

Dodatkowo po dwóch miesiącach eksploatacji w jednej ladze nie było już oleju. Samo chłodzenie powietrzem nie jest zbyt wydajne dla crossa, który w głównej mierze porusza się w terenie, pod obciążeniem i powoli.

Zapomniałem też dodać, że kilka tygodni przed przyjazdem do mnie wymieniano łańcuch rozrządu, bo fabryczny się rozciągnął i zaczął hałasować.

Takie oto wspomnienia mam z tym producentem…