Data ważności paliwa-po pół roku zwietrzało?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #51414 Reply
    Vezyr
    Użytkownik
    • 18

Witam, mam powiedzmy, problem z Kingszajsem 😀 W zimę trochę poprawiłem w nim głowicę (jest bardziej szczelna) i zmieniałem cyl.Ostatnio wkładam cyl, kopie, kopie nic.Zmieniłem cylek i dalej lipa ;/ Czy paliwo stojące od sierpnia mogło się zepsuć?Od sierpnia mam Romeciaka i w sumie Kingway poszedł w odstawkę-musiałem gaźnik do Rometa przełożyć.Mam nadzieję, że to jest wina nieodpalania, bo już pomysłu nie mam.Komprecha lepsza niż dawniej, paliwo dochodzi, iskra bardzo dobra-nigdy nie miałem opcji zepsutego paliwa, ale teraz chyba spotkał mnie taki problem.Czy od sierpnia mogło więc się „zmarnować” to paliwo?Pojazd stał na podwórku, a więc i mrozy musiał doświadczyć.

#51418 Reply
    kielb
    Użytkownik
    • 2

Nie wykluczone.
    Zmień paliwo a sie przekonasz.
    Wiem, że drogo ale za dyszkę będziesz miał wykluczone czy tak czy nie .

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#51434 Reply
    statorable
    Uczestnik
    • 17

Już po trzech miesiącach paliwo traci swoje właściwości. To nie te czasy, kiedy paliwo na kartki, przechowywało się w beczkach po kilka miesięcy.
    Gwarantuję, że to ta przyczyna.

#51439 Reply
    Vezyr
    Użytkownik
    • 18

Niestety to nie to ;/ Zmieniłem i nic ;/ Wychodzi że to wina wału, a konkretniej jego luzów i uszczelniaczy 😀 Trochę mnie to dziwi, bo ostatnio na takim wale chodził (z dziwnym dźwiękiem, ale chodził)
    Po odświeżeniu głowicy już nie daje rady 😀 No nic, zmienię znów wał i zrobię raz a porządnie, zawsze to jakieś doświadczenie i wskazówka, aby robić raz a porządnie 😀

#51445 Reply
    madi
    Uczestnik
    • 21

a tam, głupoty gadacie. Jak robiłem remont ogara to w zbiorniku było paliwo. Remont trwał rok. Po tym czasie odpalił na tym ponad rocznym paliwie i jeździł normalnie.

#51446 Reply
    barteklodz
    Użytkownik
    • 0

u mnie niektóre sprzęty spalinowe stoją ponad rok z jednym paliwem i absolutnie żadnych problemów

spróbuj odpalić „na wiertarkę”

#51448 Reply
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18

Benzyna nawet przez rok nie straci takich właściwości żeby nie nadawała się do silnika. Co prawda w motorynce ale kumpel ma już jedno i to samo paliwo w baku z 2-3 lata i silnik zapala od kopa.

#51455 Reply
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77

Jesli paliwo bylo trefne to moglo sie zestarzec. Jesli dobre to tyle czasu nie powinno miec znacczenia. Pytalem wlasnie mojego szefa – on pracowal kiedys na stacji benzynowej.

#51463 Reply
    Vezyr
    Użytkownik
    • 18

Stare paliwko przelałem do baniaka, zużyje je do jazdy innym sprzętem 😀 A co do odpalania to już innej opcji jak zryty wał nie mam (mimo ze wczesniej jakos na nim palił) więc się za to w przyszłej pięciolatce zabiorę 🙂

#51468 Reply
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77

Do czinkleczento zalej te stare. Samochod nie jest tak wrazliwy na jego jakosc jak skuter i da rade. U nas juz miejscami przekroczylo 13 koron za litr.

#51470 Reply
    dodge
    Użytkownik
    • 52

To ile to wychodzi na złoty bo nie wiem jaki teraz jest przelicznik i wgl. po ile stoją korony.. 🙂

#51475 Reply
    marin09
    Użytkownik
    • 19
    #51476 Reply
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77

1 dkk=ok.57 groszy

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Data ważności paliwa-po pół roku zwietrzało?
Twoje informacje:

Back to top button