Czyszczenie świec romet 727

Witam,
chce kupic sobie rometa 727 retro, bo mam dosc duza okazje do nabycia tego skutera, ale wlasciciel mowi ze nie mozna go teraz odpalic bo stoi od wrzesnia w garazu i trzeba przeczyscic swiece. Moje wiec pytanie - czy jest to na tyle proste by zrobic to na miejscu przed ewentualnym zakupem? Czy ewentualnie lepiej kupic nowe swiece? jezeli tak to za ile mozna je kupic - bo jezeli jest to tanie po prostu bym takie kupil z swiecami podjechal. Bede wdzieczny za pomoc :)

chyba coś kichę wstawia, nie jeździłby z powodu świecy, którą się czyści 5 minut... :roll:

Swiecę Denso kupisz za 12zł, NGK trochę drożej..

ten skuter to wygrana w konkursie i po prostu tej osobie nie jest potrzebny. Stoi w garazu i chce sie go pozbyc. Skoro takie czyszczenie to 5 minut to moze mi ktos to w łopatologiczny sposob wytlumaczyc jak to zrobic lub/i powiedziec dokladnie jaki model swiecy trzeba kupic do takiego skutera?

wykręcasz świecę, bierzesz gwoździa i wyskrobujesz nagar (czarna twarda substancja), wkręcasz i jedziesz :D

W sklepie będą wiedzieć jaka świeca, masz powiedzieć jaki skuter z jakim silnikiem 2t, czy 4T i dobiorą świecę. Jak czyścić? najlepiej wykałaczką, nigdy nie czyść metalem, natomiast można użyć szczotki z mosiężnym drutem.

a czy ten skuter to wybor dosc dobry? Bedzie to moj pierwszy skuter, ale ma byc on moim zbawieniem w dojazdach do pracy (co dziennie 40km), czy wytrzyma takie naterzenie?

Każdy zadbany skuter będzie dobry ;)

Pietro napisał:

nigdy nie czyść metalem

czemu nie ??

a na pierwszy serwis kiedy powinno sie jechac? ten skuter ma przejechane ~100km :)

madi..no jak to czemu? kto jak kto, ale żebyś Ty nie wiedział..stary wyga ;)

Po 300km

Pietro wiem że można izolator uszkodzić, ale jak się to umiejętnie robi to nic tam się nie zepsuje... Choć może miałem szczęście :D

madi, dokładnie, wystarczy mikro pęknięcie izolatora i świeca na złom.. ;)

Niestety te mikropęknięcia szybko przeradzają się w duże pęknięcia, a jak kawałek tej ceramiki się ukruszy to może trochę szkód w silniku narobić :-)