Czyszczenie kolektora

Witam czytałem na forach o czyszczeniu kolektora i nie wiem czy mój kolektor w takim stanie da się jeszcze wypolerowac do połysku jeśli tak to w jaki sposób.
Kolektorsfddd
Kolektor 2dsdsd

da się wypolerować i nawet to zabezpieczyć potem przed szybkim ponownym ordzewieniem.

Myślałem też nad kupnem bandażu termicznego ale nie wiem czy trzeba go wypolerować przed założeniem czy można tak jak teraz i przeczyścić wodą z piasku. A jak polerować to papierem wodnym np 1500 potem 2000 i na koniec 2500 i pastą autosol czy innymi granulacjami lepiej?

jeżeli celem jest lans to raczej polerować niż bandażować. Bandaże mają swoje uroki, krusza się, strzępią, piją wode a potem to paruje…itd - zwłaszcza tam gdzie bandaż nie jest pod maską tylko jest wręcz krawędzią natarcia za kołem (jak u ciebie). I potrafi to po zabandażowaniu dziwnie pachnieć. Możesz kupić świetny bandaż, precyzyjne owinąć, pozakańczać a to cię i tak nie uchroni przed opisanymi zjawiskami wcześniej lub później.
Jeżeli wzrost osiągów lub spadek temperatury silnika (jak jest zamknięty w komorze - jak w samochodzie) uzasadnia bandażowanie to sie można z tym bujać a w sprzęcie na co dzień to nie