Czyszczenie gaźnika i problem.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Czyszczenie gaźnika i problem.

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe benzer benzer 6 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe benzer
    benzer
    Użytkownik

Witam chciałbym wyczyścić gaźnik w moim skuterze. silnik i gaźnik takie same jak w zipp quantum . Ale mam problem bo nie wiem czy jak odczepię wszystkie wężyki a później po wyczyszczeniu gaźnika podczepię znowu to czy gaźnik gdzieś tam się nie zapowietrzy i przez chwile skuter będzie dostawać samą bezyne a nie bezyne z olejem

Zdjęcie profilowe huba_buba
    huba_buba
    Użytkownik

Nie ma to kompletnie znaczenia. Odczepiasz/czyścisz/podłączasz/kopiesz kilka razy starterem nożnym i odpala.

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Zdjęcie profilowe benzer
    benzer
    Użytkownik

mam jeszcze jedno pytanie a nie wiem bo nigdy iskry nie sprawdzałem bo nie bylo takiej potrzeby. gdy chciałem sprawdzic iskre kopło mnie i nw czy fajka ma przebicie czy dlatego mnie kopie bo jest metalowa

Zdjęcie profilowe Sparrow93
    Sparrow93
    Użytkownik

A Ty trzymałeś za świece podczas sprawdzania?? Widzisz, żeby iskierki latały z przewody wysokiego napięcia, albo z fajki (najlepiej widać po ciemku) ?

Sparrow
    Zdjęcie profilowe benzer
    benzer
    Użytkownik

trzymałem za fajkę przyłożyłem do cylindra po czym mnie kopło i od razu pościłem. teraz sciagłem te metalowe blaszki z fajki została sama gumowa cześć i już mnie nie kopie wiec chyba przebicia nie ma a iskra była dobra ale moze troche słaba. Wyczyściłem gaznik i jak narazie wszystko chodzi, muszę wymienić filtr paliwa. Może ktoś jakiś poleci ?

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    Zdjęcie profilowe benzer
    benzer
    Użytkownik

mam jeszcze jedno pytanie. czy w tych gaznikach jest zawór membranowy ? jak tak to gdzie

Zdjęcie profilowe degename
    degename
    Użytkownik

W gaźnikach nie ma. Zawór membranowy jest pod króćcem ssącym.

mateuszxd406
    Użytkownik

Czyściłeś gaźnik a niewidziałeś ?? Po co Ci zawór?? Tak jest jak odkręcisz tą osłone od dołu gaźnika. ale lepiej już go nie ruszaj jak działa.

Zdjęcie profilowe benzer
    benzer
    Użytkownik

mateuszxd406 no własnie ze nie ma w gaźniku dlatego sie pytam i chyba jest tak jak deganame mówi. A pytam się tak z ciekawości bo też myślałem ze jest gdzieś w gazniku.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie