Czym odkręcić śrube przy kole magnesowym

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Czym odkręcić śrube przy kole magnesowym

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 11 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Chodzi mi o tę śrubę, którą mamy po odkręceniu wiatraka. Po odkręceniu tejże śruby mamy koło magnesowe gdzie potrzebny jest ściągacz. Nie wiem jak dokładniej to wytłumaczyć. Tę śrubę odkręci się za pomocą pistoletu pneumatycznego ale nie mam do niego dostępu. Jak inaczej tę śrubę odkręcić? mogę zablokować by się nie kręciło ale nie wiem czy czegoś nie uszkodze w srodku

Anonimowy

Tam jak masz te 3 śrubki do montażu wiatraka wkręcasz dwie i między nie wsadzasz mocny śrubokręt w ten sposób zablokujesz magneto i odkręcisz mocującą go śrubę. A jak chcesz zdjąć magneto? masz ściągaczł

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Anonimowy

http://www.allegro.pl/item542067876_pradnica_iskrownik_piaggio_gilera.html -jest ta „pokrywa” po lewej na tym zdjeciu, tak właśnie mam. I tam wkrecic 2 srubki i srubokretą co mi to da bo nie czaje

Anonimowy

Jest pare sposobów na odkręcenie tej śrubki

1.Wkręcasz blokade tłoka i masz (na forum jest opis jak zrobić)
    2.Wkręcasz dłuższe śruby w miejsce śrub wiatraka i wtedy też się zablokuje ale musisz jeszcze jakimś śrubokrętem lekko podeprzeć

Anonimowy

rafal93 napisał:

Jest pare sposobów na odkręcenie tej śrubki
    2.Wkręcasz dłuższe śruby w miejsce śrub wiatraka i wtedy też się zablokuje ale musisz jeszcze jakimś śrubokrętem lekko podeprzeć

Powodzenia życzę… masz chłopie pomysły pomyśl trochę jak coś doradzisz!! Owszem w ten sposób zablokujesz magneto, ale jest duże prawdopodobieństwo ze uszkodzisz cewki a to dodatkowa robota i kasa! Ze śrubokrętem i dwoma śrubkami tez radze uważać żeby nie urwać wkręconej śruby albo żeby nie zerwać gwintu w magnecie. Najlepiej to kup sobie blokadę uniwersalna buzetti albo blokadę tłoka. (polecam pierwsze narzędzie)

Najtaniej to poszukaj kogoś życzliwego kto ma kompresor i pneumata za free Ci to odkręci 🙂 (np w wulkanizacji)

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Anonimowy

ja odkręcam tak ze mam kawałek płaskownika z dwiema dziurami wkręcam w jedna dziurę i w magneto śrubę a drugą dziurkę w dziurę od mocowania wydechu.

Mam nadzieje że mnie zrozumieliście 😀

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie