Czym grozi jazda z uszkodzoną pompą wody ?

Jutro jadę na 90% kupić skuter w Piasecznie, niestety ma uszkodzoną pompę wody..
Czym może grozić mi jazda nim 36km ? (do domu)

Wymianą tłoka

Zatarciem silnika

A nie mozna np. jechać kawałek stanąć żeby się nie zdarzył zagrzać poczekać chwilę i znowu pojechać z 1km?

Jeśli w układzie chłodzenia jest płyn, można spróbować, ale ryzyko jest

dodge napisał:

A nie mozna np. jechać kawałek stanąć żeby się nie zdarzył zagrzać poczekać chwilę i znowu pojechać z 1km?

Nie kombinuj, zatrzesz silnik, jechałem yamahą x-max125 miała zapowietrzony układ chłodzenia, przejechałem 1.5 km wskazówka od temperatury na maxa a od silnika szedł taki gorąc jak z piekarnika, ile byś musiał czekać żeby silnik ostygł,

Ale chyba mogę zrobić jazdę próbną z 200m ?
Jak to jest koledzy? Jakoś muszę ocenić silnik..

Chyba możesz, ale balansujesz na krawędzi.

kolega mówił, że zrobił 1,5km, więc na 200m chyba nie zepsuje silnika etc. ?
Jazde do domu już sobie odpuszczę po tym co mówicie na 100%

Chyba nie powinno. Ale mimo wszystko.

Sorry za offtop, ale Dodge co to za skuter kupujesz?

Suzuki Katana LC 2001 :D
Dziś jestem umówiony na 18 w Piasecznie, wymienie pompe wody i jazda :D
Póki nie będzie wymieniona pompa, mam jeszcze swojego chinola chwile :)

edit: brzmi to jak bym chciał wymienić na miejscu pompe, nie o to mi chodzi :)

Heh to fajnie ;) Daj znać czy kupisz i jak pierwsze wrażenia ;)

ok :)

Jazdę próbną możesz wykonać tylko zwróć uwagę na wskaźnik temperatury. Jeśli będzie dochodził do okolic czerwonego pola natychmiast wyłącz silnik.

W tym sęk,że katana nie ma takiego wskaźnika, jest tylko lampa sygnalizująca awarie/mało płynu..
Sam będę chciał takowy zamontować, razem z obrotomierzem.
No,ale chyba po 200metrach się nie ugotuje..?:)

Jeśli w układzie jest zalany płyn to podczas jazdy testowej nic mu nie powinno się stać ale ryzykowne trochę to jest. O powrocie do domu ( 36 km które pisałeś ) nie ma nawet mowy.

A nie dodałem, że w aukcji jest napisane, że Prawdopodobnie to jest pompa wody, co nie musi być w cale pewne, będę dobrej myśli.
BTW. i tak chcę zmieniać cylinder na 80ccm :)

Pokaż tą aukcje :) I po czym właściciel wnioskuje że to pompa wody ? Silnik się przegrzewa ?

Nie wiecie może czego oznaką jeszcze może być świecąca się lampka od temperatury? pomijając płyn chłodniczy wątpie,żeby sprzedająca tego nie sprawdziła.. :)

http://otomoto.pl/suzuki-katana-ay50-lc-M3160177.html

Nie jest to piękny okaz,ale po jej kupnie mam jeszcze odłożone pare złotych jak by się coś działo, mam w miare skromny budżet,nie będę wybrzydzać:)