Czy zatarłem silnik ?

Witam posiadam motocykl z silnikiem od junak 901 jest to 110cc 4t 4biegi a więc zaczne od początku

1- Jechałem i nagle zobaczyłem iskre więc natychmiast zgasiłem silnik
2- Po zatrzymaniu z cylindra wydobywało się sporo białego dymu
3- Gdy przestało dymić odpalilem silnik ale zaczął znowu dymić więc go zgasiłem i prowadziłem moto około godziny potem już nie chciał odpalic

4- Na 2gi dzień odpalił za 1000 razem z kopki bo akumulator mam rozładowany i chodził normalnie po zgaszeniu nie odpala do dzisiaj.

I moje pytanie co sie stało? czy zatarłem silnik ? 1 osoba powiedziała mi że to może być przez uszkodzony napinacz łanucha rozrządu.

Dym leciał tylko z wydechu czy z odmy też?

a gdzie zobaczyłeś iskrę jadąc?
a możesz ten dym określić? gęsty biały dym który nie znika szybko - to olej. Oznacza że olej dostał się do cylindra. Ma kilka dróg (pierścienie, uszczelniacze zaworów). A czarny dym to za dużo paliwa.
Wiec podstawa to jaki to dym i skąd się wydobywał.

Był to biały dym który po zatrzymaniu leciał jeszcze ze 15 minut i leciał z cylindra, nie wiem skąd poszła iskra bo zobaczyłem ją w powietrzu

Z cylindra nie mógł lecieć co najwyżej z głowicy[lub pomiędzy]
Możliwości są 3 ; załatwiłeś uszczelkę pod głowicą,zjarałeś pierścionki,wykończyłeś uszczelniacze lub inny element głowicy (prowadnica zaworu,zawór, gniazdo)