Czy zanieczyszczony i źle wyregulowany gaźnik może być

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #276959 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Witam Chciałbym abyście mi odpowiedzieli na pytanie jak w temacie z tym gaźnikiem bowiem skuter ledwo co rusza, niema 'kopa’ i bardzo ciężko jest mu wejść na wyższe obroty ( być może szczotki na sprzęgle się wytarły i dzwon się ślizga ) oraz na jeszcze jedno x] Zastanawiam się nad zakupem nowego sprzęgła ( max 240zł ) i dzwonu ( max 150zł ) i tu nasuwa mi się pytanie ;] . Czy każdy dzwon musi pasować do każdego sprzęgła? i czy może być tak że sprzęgło nie będzie pasowało ( niewiem, wielkością… ) do przekładni albo nie będzie można dokręcić do niego dzwonu z jakiejś przyczyny? Teraz konkretnie, chciałbym kupić to sprzęgło : http://www.jednoslad.pl/shop/product_info.php?cPath=21_40_178&products_id=383&osCsid=9269d31728156a45ab0110ccc26c0141 z tego co w sklepie napisane to POWINNO pasować to mojego skutera ale teraz jaki dzwon do tego??? czy np. pasowałby ten : http://www.jednoslad.pl/shop/product_info.php?products_id=107&osCsid=9269d31728156a45ab0110ccc26c0141 jeżeli nie to skąd mam wytrzasnąć dzwon pasujący akurat do tego sprzęgła ? 😥 pozdrówki

#276960 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

„średnica wewnętrzna 107mm, przed zakupem proszę sprawdzić jaką macie średnicę wewnętrzną swojego dotychczasoewgo dzwonu!!! ” Poczytaj to się dowiesz 😛

#276961 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

TAK źle wyregulowany gaźnik może np tak zaszkodził : -Zatrzeć się skuter -Nie jechać prawie w ogulę -Gasnął co chwila -Nie mieć mocy -Mieć luki w przyspieszeniu -Nie wchodzić na obroty Szczotki na sprzęgle ? Szczotki są w rozruszniku, tam są tylko okładziny.

#276962 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

@up tfu tfu tfu… skąd ja wziąłem te szczotki ? sam niewiem :mrgreen: o kutwa… dzięki stary , od dzisiaj już niejeżdżę swoim skuterem dopóki go nie naprawie ;/ pozdrówki

#276963 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

O ja mam ten sam problem, skuter nie wkręca się na obroty, ma muła, wolno jedzie, poprostu męka. Postrach a czym regulować? Obrotami, mieszankę, dyszę główną..?

#276964 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

PodLy ja tam oddaje do serwisu ;]

#276965 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

PodLy, wyczyść pierw gaźnik i filtr powietrza.

#276966 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Rossoneri ja oddałem wzieli 300zł i ku**a nic mi nie zrobili;/ Elektryke robił, to zwalił jeszcze bardziej, nie mam światła z tyłu a kierunki nie migają;/ Przez jeden dzien było dobrze. Pojechałem a oni twierdzą ze to wszystko dlatego ze ja zmieniłem kierownice i pewnie w elektryce namieszałem;/ Oni tam się nie znają z tego co zobaczyłem.. Wstrzyknąć paliwo to i ja potrafie, a tu jest poważniejszy problem, nikt nie wie co jest a ja im nie bede płacić 40zł za godzine ich myślenia z którego nic nie wynika..;/ Nikikin gaźnik był czyszony około 10 razy w 2008. Ale to nie jest to. Kranik od paliwa tak samo wczoraj był czyszczony, przewody były zmienione no cuda niewidy i nikt nie wie co dalej robić;/ ssanie też kupiłem nowe.

#276967 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Hmmmm …. Mówicie że to gaźnik ? Bo ja mam to samo 🙁 żeby skuterem ruszyć muszę go niemal pchać aż dobije do 20km/h i wtedy wchodzi na jakieś tam obroty 🙁 W poniedziałek poczyszcze wszystko ( gaźnik , kranik itp ) i też muszę zobaczyć Ponad to skuter ma jakieś dziwne odpały jedzie 50 i jak przychamuje przed chopkiem to złapie zamuła i przez jakiś czas nie pojedzie więcej jak 20km/h

#276968 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

adi97, w twoim przypadku sprawdź czy rolki ci się nie poprzestawiały w wariatorze.

#276969 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Już wiem co jest grane w moim skuterze …. Dzisiaj rozkręciłem gaźnik i króciec i co się okazało ? Gażnim mam 10 albo 11 mm i jak to ma chodzić dobrze 🙁 Króciec rozwierciłem na trochę więcej jak 11 mm ale to nic nie dało

#276970 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

i co z tego że masz taki gaźnik? Ja mam 12mm i nie narzekam, na moc biore runnera z gaźnikiem 17,5mm. Patrz na dysze a nie na gaźnik, bo to od chłodzenia jest..

#276971 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Hmmm. Mówisz że nie narzekasz na moc ?? Troche wyżej napisliście: „O ja mam ten sam problem, skuter nie wkręca się na obroty, ma muła, wolno jedzie, poprostu męka. Postrach a czym regulować? Obrotami, mieszankę, dyszę główną..?” Wymienie i dysze i gaźnik 😀

#276972 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

adi97 napisał:

Hmmm. Mówisz że nie narzekasz na moc ?? Troche wyżej napisliście: „O ja mam ten sam problem, skuter nie wkręca się na obroty, ma muła, wolno jedzie, poprostu męka. Postrach a czym regulować? Obrotami, mieszankę, dyszę głowną..?” Wymienie i dysze i gaźnik 😀

Standardowym gaźnikiem w ¾ skuterów są gaźniki Dellorto 12.A między 11 ,a 12 wielkiej różnicy nie ma.Jak to ktoś powiedział wyżej może mało konstruktywnie ,ale „Gaźnik jest od chłodzenia”.Nie ma sensu kupować większego przy full serii wzrośnie jedynie spalanie. Sprawdź podstawowe rzeczy bo wywalisz kase w błoto,wydatki wzrosną ,a zostanie to samo. Poza tym odpowiedź sobie na pytanie.Skoro to seria i wszystkie egzemplaże skuterów jaki Ty posiadasz chodzą normalnie na takim gaźniku to dlaczego u Ciebie miałoby być inaczej?

#276973 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Ja poprostu szukam sensownej przyczyny przyśpieszenia i vmaxu mojego skutera Ponieważ jeździłem już wieloma skuterami i wszystkie bez wyjątku jeździły lepiej od mojego… Lepiej się zbierały i miały lepszy vmax o minumum 15km/h Czy jest ktoś tak mądry i mi powi co mam zrobić aby skuter się szybko zbierać i jechać minumum 60km/h ??

#276974 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

wyreguluj gaźnik 😆 Gaźnik reguluj za pomocą śrubki od składu mieszanki oraz ustawieniem iglicy. Proponuję abyś ustawić iglicę na środkowy ząbek a śrubkę od składu mieszanki wykręcić całkowicie i zobaczyć jak chodzi.(tylko nie jeździj po piachu żeby się brudu nie wpakowało do gaźnika) Jeśli będzie dobrze wkręć tą śrubkę tylko trochę żeby nie wypadła i jeździj a jeśli będzie się dławić to wkręcaj tą śrubkę co pół obrotu aż do oczekiwanego efektu. Ja tak dzisiaj regulowałem gaźnik i jakoś mi się udało zlikwidować muła 😎 Oczywiście reguluj na rozgrzanym silniku i wyczyszczonym filtrze powietrza 👿 .Mam nadzieję że mnie zrozumiałeś 😀

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Czy zanieczyszczony i źle wyregulowany gaźnik może być
Twoje informacje:

Back to top button