Czy wartość cieplna świecy w skuterze 2t ma wpływ na zapłon?

Tak jak w tytule. Chodzi mi oto czy ciepłota świecy ma wpływ na odpalanie skutera w zimne dni (np. -1 stopnia).

Co, zaczęło się złe zapalanie po rozgrzaniu? Znam ból. Jaką świecę masz teraz (symbol)? U mnie zimą 7 i 8 z NGK nie dawały rady. Dopiero wkręcenie 6 rozwiazało problem.

ciepłota to jest wartość samooczyszczania się świecy, a w praktyce wygląda to tak że właśnie im zimniejsza świeca tym lepiej pali na ciepłym (przynajmniej u mnie tak jest :P). To normalne że w zimie ciężej pali, ale dlatego że wacha z gaźnika wyparowuje i musi podać nową mieszankę

Problem zaczyna się na zimnym silniku po tygodniowym postoju. Moja świeca ma wartość 8 NGK.

ciepłota to też zdolność do rozpraszania ciepła przez świecę.
Ma to przełożenie na temperaturę potrzebną do jej samooczyszczenia sie.
Może mieć przez to tendencje do obsyfiania się - co własnie wychodzi na zimnym silniku i trudnych warunkach rozruchu

Czasami jak przychodzę np. po 2 tygodniach to nie załapuje na rozrusznik a na kopkę to po 5 kopach. Słyszałem że te trudności z odpalaniem w 2t kiedy jest zimno lub mróz to normalka.

8 to trochę za zimna świeca na tę porę roku. Wkręć 7.

Ja miałem bezproblemowe zapalanie na zimnym ale już gdy pojechałem choć z kilometr i go zgasiłem by wejść np. do sklepu to przy próbie ponownego uruchomienia pomagała jedynie wymiana świecy. I to tylko zimą. Pomogło wkrecenie cieplejszej świecy.

Przy wyższych temperaturach np. 10 stopni to odpalał na dotyk.

A czy to ma wpływ na równą pracę silnika.

Raczej nie powinno. No chyba, że świeca jest brudna i gubi iskrę. A tak to bardziej na zapalanie ma wpływ.

Kisiu1981 napisał:

Raczej nie powinno. No chyba, że świeca jest brudna i gubi iskrę. A tak to bardziej na zapalanie ma wpływ.

Tutaj masz film jak chodzi w zimny dzień do końca nie jest nagrzany:
http://www.youtube.com/watch?v=VjspyfzFpN8
Po krótkiej jeździe obroty są mniejsze i sobie powoli pyrka.

Nie słyszałem jakichś strasznych nierówności w pracy silnika. Na zimnym wiadomo, że działa ssanie więc i obroty są wyższe.

Dzięki za pomoc temat do zamknięcia.