Czy warto robic prawo jazdy AM

Tak jak w temacie.

ale to jakie kryteria tej “opłacalności” mamy przyjąć? Bo nie rozumiem pytania - o co tak właściwie pytasz?

Jeśli jesteś osobą nieletnia i nie chcesz wpakować siebie i rodziców w masę kłopotów poruszając się motorowerem po mieście to tak warto takie prawo jazdy zrobić. Musisz być swiadom tego iż nie odpowiadasz sam za siebie. Jeśli coś by się Tobie stało w trakcie jazdy na jednosladzie bez uprawnień to twoi rodzice będą mieć problemy z prawem za niedopilnowanie dziecka.

Inna kwestia to koszty kursu oraz egzaminu. No i czy nie lepiej poczekać na a1 do 16 urodzin.

Ale tak czy owak bez uprawnień to zbyt duże ryzyko. Tymbardziej, że przynajmniej u mnie w mieście policja sprawdza młodzików dość często właśnie ze wzgledu na częstą jazde bez uprawnień.

Jeśli mieszkasz na wsi to jeździj i policja rzadko jeździ, to do 16 bez prawka i dopiero a1 zrób chyba że masz pieniądze bo am kosztuje tyłe ile prawko na samochód. Moim zdaniem am jest za drogie trochę. Ale jak kogoś stać to czego nie :smiley:

świetna porada. a jak bedzie dzwon to zacznie sie dramat.
to tak na zasadzie że jak mieszkasz na wsi to kradnij a nie pracuj bo tam policji jest mało…

Bardzo mądre, też mieszkam na wsi i policja rzadko jeździ ale jeździ i zdecydowanie warto! a tak wgl to ja chce też zrobić zależy mi głównie na dojazdach do szkoły… ale też zawsze można się wybrać pojeździć po okolicach ^^ Nwm twoja sprawa co zrobisz według mnie warto będziesz miał dodatkowe doświadczenie np. jak będziesz robił prawko na kat.B :slight_smile: