Czy warto kupic Peugeota speedfight'a 100 cc

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #38456
    oleglo1
    Użytkownik
    • 3
    • 6Postów:

    Moge kupic Peugeota speedfight’a 100 cc za dobra cene, ale słyszałem że sie psują. Czy to prawda ?? ;>

    #38460
    Patrykk
    Użytkownik
    • 12
    • 2 026Postów:

    Zależy od stanu, przede wszystkim technicznego .

    #38475
    degename
    Uczestnik
    • 8
    • 988Postów:

    Takie to są kupowane do szybkiej jazdy na granicy wytrzymałości – nie dziwne że się psują. Zależy jak będziesz nim jeździł i czy będziesz o niego dbał. Musi być też w dobrym stanie żeby opłacało się go kupić.

    #38478
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

    Kup sobie może 500cc i zarejestruj na 50cc…

    #38479
    grocik
    Użytkownik
    • 5
    • 310Postów:

    Ryglos, co to wnosi do tematu?

    Trzeba sprawdzić stan i stwierdzić, czy warto i za jaka kase;)

    #38481
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

    To wnosi do tematu, że nie kupował bym od kogoś kto wsadzał tam 100cc. Ale może wy macie rację, trzeba sprawdzić jaki jest stan.

    #38483
    grocik
    Użytkownik
    • 5
    • 310Postów:

    ale są peugeoty seryjne 100cc tak dla informacji;))

    #38488
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

    Ciekawe, nie będę tego komentował, ale użyj mózgu, przeczytaj, co to jest motorower, bo chyba nie jesteś zorientowany. Nawet jeśli by były seryjne, to 100cc to jest motocykl dla twojej informacji. Jak ty zdałeś kartę? Jak takich ludzi z taką niewiedzą się na drogi wpuszcza?

    #38490
    Jakub100001
    Użytkownik
    • 13
    • 582Postów:

    Według mnie bezsensowne jest kupowanie skuterów z silnikiem 100cc.Nie radzę Ci kupować takiej pojemności bo jakbyś miał np wypadek to by była twoja wina ponieważ kierowałeś bez uprawnień!!!
    Zrób sobie kat.A1 i kup 125cc.

    #38492
    grocik
    Użytkownik
    • 5
    • 310Postów:

    a czy on napisał, że szuka motorower i że nie ma prawka A/A1?
    Nie jesteś od określania poziomu mojej wiedzy, bo jak narazie to ty sie nie popisałeś;d

    #38493
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769
    • 2 361Postów:

    Nie ma sie co spierać, póki nie macie pewności.
    W każdym razie, jesli to jest 100 zarejestrowane na 50 to nie ma lepszego sposobu na strzelenie sobie samobója. Udział w jakiejkolwiek kolizji to poważne konsekwencje. Nie chodzi tu o mandat 500 pln, to najmniejszy problem.
    Jeśli spowodujesz kolizję w której będzie osoba poszkodowana (czasowa, albo stała utrata zdrowia) to Ty bedziesz zobowiązany np. do płacenia dożywotniej renty. Dlaczego? Bo wówczas nie działa ani OC, ani AC i NNW.
    Warto to sobie przemyślec.

    #38494
    grocik
    Użytkownik
    • 5
    • 310Postów:

    poczekajmy, aż autor wypowie sie na temat posiadnych uprawnień itp.;)

    #38495
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

    Leszek napisał:

    Nie ma sie co spierać, póki nie macie pewności.
    W każdym razie, jesli to jest 100 zarejestrowane na 50 to nie ma lepszego sposobu na strzelenie sobie samobója. Udział w jakiejkolwiek kolizji to poważne konsekwencje. Nie chodzi tu o mandat 500 pln, to najmniejszy problem.
    Jeśli spowodujesz kolizję w której będzie osoba poszkodowana (czasowa, albo stała utrata zdrowia) to Ty bedziesz zobowiązany np. do płacenia dożywotniej renty. Dlaczego? Bo wówczas nie działa ani OC, ani AC i NNW.
    Warto to sobie przemyślec.

    Gdy ja ostatnio powiedziałem właśnie o takich m.in. skutkach jeżdżenia na większej pojemności niektórzy mnie wyśmiali i powiedzieli, że nie ma czegoś takiego jak dożywotnia renta… I co? Wał…

    #38496
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

    grocik napisał:

    a czy on napisał, że szuka motorower i że nie ma prawka A/A1?
    Nie jesteś od określania poziomu mojej wiedzy, bo jak narazie to ty sie nie popisałeś;d

    Nie denerwuj mnie, dobrze? Napisał bym coś ale nie chcę skończyć tak jak Pietro, również po napisaniu czegoś… Czym się nie popisałem? Popisywać to się może wiejska młodzież… Wcześniej napisałem post, który również pisał o tym, że się nie rejestruje na 50cc, a ty go skomentowałeś, że “co to wnosi do tematu”, a coś to wnosi i proszę nie komentuj moich postów, bo chyba sobie tylko nabijasz posty…

    #38499
    degename
    Uczestnik
    • 8
    • 988Postów:

    Jakub100001 napisał:

    Według mnie bezsensowne jest kupowanie skuterów z silnikiem 100cc.Nie radzę Ci kupować takiej pojemności bo jakbyś miał np wypadek to by była twoja wina ponieważ kierowałeś bez uprawnień!!!
    Zrób sobie kat.A1 i kup 125cc.

    Jeśli skuter jest zarejestrowany na 50 cm3 i w takim stanie go kupi to nie będzie prowadził pojazdu bez uprawnień ponieważ sprzedający zataił przed nim stan faktyczny pojazdu. Ale żeby takie oskarżenie postawić najpierw skuter musiałby być sprawdzony na stacji diagnostycznej a potem u rzeczoznawcy.

    Nie wiesz czy autor tematu ma prawo jazdy czy nie i nie wiesz w jaki sposób chce go wykorzystać.

    “Setka” nie jest dużo mocniejsza od odblokowanej “pięćdziesiątki” a jej możliwości kończą się na 90 km/h jeśli nie jest w żadne sposób podrasowana i posiada standardowy tłumik.

    #38828
    arka3
    Użytkownik
    • 1
    • 36Postów:

    Akurat silniki 100ccm Speeda rzeczywiście nie mają najlepszej renomy.
    Jeżeli chcesz Speeda polecałbym Ci już zwykłą 50-tkę lub taką przerobioną na 70ccm. Ta jednostka jest o wiele bardziej niezawodna (moja ma już 43tys km), a ma 7KM przy LC
    Co do jazdy bez uprawnień ze zwiększoną pojemnością to jeżeli coś się stanie to nie ma różnicy czy masz 70ccm czy tylko odblokowane 50ccm, jeżeli Twój pojazd może poruszać się powyżej 45km/h to wina jest taka sama. Więc może lepiej i bezpieczniej mieć parę koników w zapasie dla swojego bezpieczństwa ?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button