Czy warto kupić cross Defender 150cc ?

Witam !

Mam pytania odnośnie crossa Defender 150cc.
Wiem, jest to chiński cross z silnikiem firmy Loncin (model 150cc), lecz swoim wyglądem i opisaną w aukcjach wytrzymałością mi zaimponował.
Maksymalna moc to 15KM , podlega homologacji, Ma rozrusznik / Kick starter. Nie wygląda jak taki KXD/Loncin 125, któremu przy małej dziurze pęknie rama.
Podejrzewam, że kilka osób napisze "Kup coś markowego np. dt 125/85" Ciężko coś znaleść markowego w takiej cenie i to jeszcze na chodzie.
Cross ten kosztuje ok. 3999zł Mam zamiar udać się do łęczycy ( mają tam salon MotoKraft/Quadyłęczyca ) i obejrzeć sobie i kupić.
mój wzrost to ok. 160cm i nie wiem czy jest on odpowiedni dla mnie.
Wysokość siodła sprawdzałem i pasuje jak ulał
Ostatnie pytanie : czy jak chciałbym odpalić 150cc na kick starter to mocno mi odbije kompresja ? ( chciałem odpalić MZ ETZ 251 i nie powiem trochę zabolało)

nie odbije ci w nogę jak etka a za te peniądze nowe 'enduro' z homologacją to warto<ps silnik ma realnie 13KM ale daje radę.

Ten Defender to takie jakby Enduro bo może być homologowany.
Na początku chciałem kupić Kxd 125 ale jak poczytałem to stwierdziłem, że nie warto
Jakie muszę zrobić prawo jazdy na 150cc ? (na 125 można AM)

Minimum A2:
http://mord.krakow.pl/egzaminowanie/szczegoly/a,36,prawo-jazdy-kat-a2.html
Na 125 nie można AM, tylko A1 lub B (trzy lata posiadania).

Czyli jak rozumiem nie odbije mi nogi
Czy docieranie może wyglądać tak ?
Pierwsze odpalenie i motor sobie chodzi przez pół godziny na niskich obrotach
spokojna jazda przez 3/4 Baki paliwa ( nie więcej niż 3/4 manetki )
ok. 160cm wzrostu styknie czy muszę czekać :)
Ile kosztuje utrzymanie takiego crossa ( nie chodzi o paliwo ani części tylko zarejestrowanie, Prawo jazdy itp. )?

Pozdrawiam

Po co czekac pol godziny? ;) Pamietaj, ze po kazdym odpaleniu chwile ( kilka minut ) przed jazda i tyle. Masz 160cm przy wieku?

Wiem że pojazdy 150cc i inne można używać na drogach publicznych za posiadaniem prawa jazdy i odpowiedniego wieku, ale cross będzie używany do jazdy na TERENIE PRYWATNYM i jazdy po drogach polnych (nie publicznych). Mam 14 lat, jestem trochę niski ale jak MZ ETZ 251 dałem rade jechać to tym też dam rade.
150cc dlatego, ponieważ 250cc to trochę za duża masa i za dużo mocy ( nie chce się zabić )
To enduro/cross będzie moim pierwszym prawdziwym crossem.
Jak byłem mały to pomykałem 50cc, potem była motorynka, Quad 110cc,Quad 200cc i teraz mój własny na moje pieniądze cross.
Czyli wystarczy ok. 10min docierania na pierwszym odpaleniu no i oczywiście 3/4 baki ?
OSTATNIE PYTANKO : CZY JAK SKORZYSTAM Z KICK STARTERA TO MOCNO MI ODBIJE STOPKA ( KOMPRESJA ?) jak odpalałem Etke to bolała stopa.

pozdrawiam

Se odpuść w tym wieku i bez prawka.

Dlaczego ? wiem, wiek może trochę nie odpowiedni ale od 8-12 lat jeździłem motorami,12-14 quadami. Mój kolega ma kxd 125 i ja musze być lepszy! Gościu jest ode mnie niższy o 10 cm a pomyka bez problemu.
Jeszcze brakuje mi 4 lata do możliwości zdania prawa jazdy. Może do tego czasu maleńkimi kroczkami nauczę się jeździć na mocniejszym sprzęcie.
wiem, że Quad a Cross/Enduro to praktycznie dwie inne rzeczy ale łączy je jedna wspólna : są przeznaczone do Off-Road'u. Quadem na terenie prywatnym mam wyrobiony tor i pomykam w miarę nieźle PODKREŚLAM mówię o 200cc a nie 110cc, motorynką ostatnio jechałem jak miałem 13 lat a trochę to małe(50cc), więc postanowiłem zainwestować w coś lepszego ale na dłuższy czas. Nie mam zamiaru kupić jakiejś DT'tki albo CR'ki tylko coś w miare dobrej jakości ze średnią mocą ( 15KM w sam raz ). I ten Defender pozwala mi rozwinąć skrzydła w kierunku taniej jazdy na enduro.
Motoryzacja jest moją pasją tak samo jak informatyka. ostatnio zaniedbałem motorki i quady więc chcę sobie kupić sprzęt.
równie dobrze mogę zainwestować w nowego quada albo buggiego ( mam malucha obcykanego a drifty na ziemi/piasku szły bez oporu bo go ostatnio zajechałem :P) ale po krótkiej jeździe etką poczułem to coś :)

Pozdrawiam

Warto ale nie w tym wieku :)

Wiem, że temat stary ale napiszę co wiem jakby ktoś jeszcze tutaj zawitał. Jeśli nie ma się 18 lat to lepiej jeździć na rowerze chłopaku. Nawet podczas jazdy na terenie prywatnym możesz wypier*olić i jak ktoś cię znajdzie i zadzwoni na pogotowie “młody chłopak - wypadek na motocyklu” od razu jedzie prokurator i twoi rodzice mają sprawę w sądzie za nieupilnowanie dziecka. No a o tym co dzieje się gdy wjedziesz na publicznej drodze w jakieś auto to już chyba mówić nie muszę :slight_smile:

ja osobiście mam 171cm wzrostu i mi ten cross pasuje,oczywiscie przymierzam sie do zakupu ,homologacji ten cross nie ma tak na marginesie :slight_smile:

jak dla mnie nie warto w to inwestować trochę strata pieniedzy