Czy w silniku piaggio nrg 50 power jest olej a jak jest to jak go wymienic

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #628962 Reply
    Bimber
    Uczestnik
    • 3

Witam chce zmienić olej w silniku piaggio nrg 50 power 2005r wyczytałem gdzieś ze on nie ma oleju silnikowego tlko przekładniowy ale nie chce mi się w to wierzyć skutera mam nie od dawna więc chce się dowiedzieć co i jak

#628964 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

w skuterach 2T nie a oleju w silniku. Olej jest dozowany z dozownika i mieszany z paliwem, przelatuje przez silnik smarując go i potem jest spalany.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#629046 Reply
    Bimber
    Uczestnik
    • 3

Ale ja mam dozownik odłączony i mieszam paliwo z olejem i leje do zbiornika ten skuter już tak jeździ z 7 lat na odłączonym dozowniku

#629049 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

wiec masz olej zmieszany z paliwem i robisz ręcznie robote dozownika. Wciąż to nie zmienia tego co napisałem. Dwutakt ma smarowanie mieszankowe.

#629064 Reply
    Bimber
    Uczestnik
    • 3

No to jak ten silnik działa tyle czasu bez smarowania musi mieć jakieś inne smarowanie

#629065 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

no przecież go smarujesz mieszankowo. silnika nie obchodzi czy ty dodajesz olej do paliwa czy dozownik. co za różnica?

#629069 Reply
    Bimber
    Uczestnik
    • 3

nie znam się zbytnio na silnikach 2T dopiero się uczę a jaki najlepiej olej przekładniowy do tego silnika a i jest taki problem ze licznik mi nie pokazuje znaczy sie jak jade to czasem pokaże się 3 30 27 a przez większość jest 0 co to może być wina licznika czy ślimaka

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Czy w silniku piaggio nrg 50 power jest olej a jak jest to jak go wymienic
Twoje informacje:

Back to top button