Czy w silniku piaggio nrg 50 power jest olej a jak jest to jak go wymienic

Witam chce zmienić olej w silniku piaggio nrg 50 power 2005r wyczytałem gdzieś ze on nie ma oleju silnikowego tlko przekładniowy ale nie chce mi się w to wierzyć skutera mam nie od dawna więc chce się dowiedzieć co i jak

w skuterach 2T nie a oleju w silniku. Olej jest dozowany z dozownika i mieszany z paliwem, przelatuje przez silnik smarując go i potem jest spalany.

Ale ja mam dozownik odłączony i mieszam paliwo z olejem i leje do zbiornika ten skuter już tak jeździ z 7 lat na odłączonym dozowniku

wiec masz olej zmieszany z paliwem i robisz ręcznie robote dozownika. Wciąż to nie zmienia tego co napisałem. Dwutakt ma smarowanie mieszankowe.

No to jak ten silnik działa tyle czasu bez smarowania musi mieć jakieś inne smarowanie

no przecież go smarujesz mieszankowo. silnika nie obchodzi czy ty dodajesz olej do paliwa czy dozownik. co za różnica?

nie znam się zbytnio na silnikach 2T dopiero się uczę a jaki najlepiej olej przekładniowy do tego silnika a i jest taki problem ze licznik mi nie pokazuje znaczy sie jak jade to czasem pokaże się 3 30 27 a przez większość jest 0 co to może być wina licznika czy ślimaka