Czy to zatarcie ?

jechalem dziś skuterem Peugotem, może 20-25km upał, skuter jest zablokowany i zdecydowaną większosć trasy jechałem z maksymalną prędkością, nagle przy domu mi osłabł, zdarzyło mu sie to wcześniej, ale zaraz załapał, a teraz odpala i nie ma mocy, Pomocy, jest to 2 t?

mam go od niedawna, i takie osłabniecia sie zdarzały, ale odrazu ciągnął dalej, a teraz nic, stoi od jakiś 1 h i nadal nie ma mocy.

Skoro odpala, to na pewno nie zatarcie. Zatarty silnik nie odpala.

Skoro odpala, to na pewno nie zatarcie. Zatarty silnik nie odpala.

sprawdz domieszkowanie oleju albo masz za malo albo sie zatkalo przy 2t musisz kontrolowac olej.

Czemu sadzisz, ze zatarty silnik nie odpali? Jesli tlok tylko spuchl i pierscienie sie nie zgrzaly to odpali jak najbardziej, bynajmniej tak bylo w mojej 50-tce 4t. Nawet jezdzilem na niej jakis czas tylko bralo olej.

@up, wiem z doświadczenia. :)

Zatarty silnik z definicji nie odpali, bo... jest zatarty :)

Przytarty-a i owszem, może odpalić, ale nie będzie 100% sprawny, zaś puchnący tłok to już inna bajka :D

Aleczko bardzo możliwe że go przykatowałeś nieco ;/

no tylko własnie jest to że skuter posiada tylko odblokwany mooduł, i poprzedni właściciel twierdził że 70-75 jeździł z Górki, ja doszedłem do 70 w jednym momencie i wiecej nie chciałem. moge wstawić filmik jak pracuje jeśli by to pomogło.

zimny robi tak samo, i juz na jeździe próbnej na chwile stracił moc, ale zaraz zalapał.