Czy to jedyna blokada?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    kasar
    Uczestnik

GB Motors Cyclone 4T – serwis twierdzi że zdjął blokadę. Tylko jedną bo ten model tyle posiada. Chodzi o śrubę na gaźniku. Faktycznie skuter teraz lepiej przyspiesza, zwiększyło się v-max. Jednak maksymalne obroty to ok 7200 (w czasie jazdy). Moje pytanie brzmi czy aby na pewno jest tylko jedna blokada i czy po zdjęciu blokady nie powinien osiągać większych obrotów? Zwłaszcza że producent podaje maksymalną moc przy 8000.

Sousek
    Użytkownik

Wydaje mi się, że w prawie każdym skuterze jest jeszcze moduł do odblokowania.

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

madi
    Uczestnik

Sousek napisał:

I tuleja na wariatorze

Pietro
    Użytkownik

madi napisał:

Sousek napisał:

I tuleja na wariatorze

dodam jeszcze wymianę dyszy

kasar
    Uczestnik

A jakie obroty maksymalne powinien osiągać skuter po zdjęciu wszystkich blokad?

Pietro
    Użytkownik

No chyba takie jak podaje producent, w instrukcji…

kasar
    Uczestnik

Ale wydaje mi się, że po zdjęciu blokad prędkość obrotowa silnika się zwiększa, więc instrukcja podaje parametry dla zablokowanego skutera.

Pietro
    Użytkownik

Żaden odblokowany moduł, nie da Ci większych obrotów silnika od jego możliwości. Chcąc uzyskać większe, musiałbyś ingerować w rozrząd -wałek ze zmienioną fazą rozrządu, zastosować głowicę z powiększonymi zaworami, gaźnik i automatycznie zwiększyć pojemność silnika, bo z czegoś ta moc, a związane z nią obroty muszą się brać, nie ma nic z niczego…

kasar
    Uczestnik

ok, rozumiem:)

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button