Czy to dobry wybór? Co o nim sądzicie?

Witam, jestem nowy na forum i proszę was o pomoc. Od dłuższego czasu zastanawiam sie nad kupnem motoroweru, pewnego razu zobaczyłem zdjęcie hondy cs1 i chciałem mieć motorower podobny do niego. Niedaleko mojego domu znajduje sie sklep z motocyklami , skuterami i motorowerami. Wjechałem do sklepu dzisiaj i zobaczyłem maszynke o nazwie: rich sport city1 capri. Sprzedawca powiedział że wychodzi on z tej samej fabryki co kingway street czy zipp shock. I tu pytanie do was: Czy opłaca sie go kupować? Kosztuje on 3 000zł. Mam 16 lat i zależy mi na kupnie czegoś czym bede jeździł przez dłuzszy czas tymbardziej że bede nim dojeżdżał codziennie do szkoły i nie może mnie zawieść po drodze. Licze na liczne wypowiedzi :)

Witam.
również zastanawiam się nad jego kupnem. Nigdzie na forum nie ma żadnych opinii na temat tego motoroweru. Zdziwiło mnie to,nikt na takim nie jeżdzi? troszkę już czasu minęło więc chciałbym dowiedziec się czy zakupiłeś ten sprzęt czy jednak masz inny. Jeżeli ten,prosiłbym o jakieś opinie na jego temat. Liczę na odpowiedź :)

Jakością nie różni się niewiele od innych chińskich przecinaków. Poleci te 70 km/h ;). Wyglądać wygląda całkiem spoko. Z przyśpieszeniem szału nie ma. Silnik ten sam co w innych chińskich motorowerach. 4 biegi wchodzące gładko i bez problemów. Co jeszcze można o nim powiedzieć? :) Zwykły chiński motorower tyle że z innymi owiewkami i ramą :P.

Zorientuj się czy jest to kopia jakiejś kopii :)
Bo może dlatego nikt go nie ma, że nie ma do niego części za bardzo.

Jeżeli ma silnik 139FMB (4 biegi z poziomym cylindrem) to na pewno długo posłuży. Silniczki są trwałe, oszczędne i na pewno nie zawiedzie w trasie. Wystarczy samemu doglądać, wymieniać olej i będzie służył bardzo długo.

Co do wyglądu to jest super moim zdaniem. Bardzo mi się podoba ;p Szukam motoroweru głównie na biegi. tak jak wlasnie ten, czy Romet Ogar 900. A może znacie jeszcze jakieś inne motorowery z biegami do 3,500 tysiąca podobnymi do Rich sport Capri lub Ogar 900? W moim guście niestety nie są skutery bez biegów z tzw."podłogą" :P

Zipp Salmo - może się podobać a co najważniejsze sprzęt jest naprawdę nie do zdarcia. Wiem bo sam nim jeżdżę. Zobacz jeszcze Kymco Nexxon.

Mam ten motorek i sprawuje się świetnie : ) ale gdy kupujesz to sprawdz pierw czy wszystkie światła działaja i czy łańcuh jest dobrze naciągniety zrobisz 1000 km i bedziesz leciał nim 70 km/h :D

Zapamiętaj tylko, że biegi wchodzą wszystkie do dołu co jest wielkim minusem tego motoroweru.

Skrzynia jak Junak? O tym nie wiedziałem. ;o Osobiście nie lubię tego typu skrzyni biegów.

Shyem napisał:

Skrzynia jak Junak? O tym nie wiedziałem. ;o Osobiście nie lubię tego typu skrzyni biegów.

Niestety. Inżynierowie chyba spali podczas projektowania motoroweru.

Albo działali na zasadzie "aby szybciej, aby prościej, aby drożej".

Możesz wybrać Router'a Ws50 za około 3000zł ale możesz też kupić Toros'a el clasico znanego też jako zumico gr200 czy wj50, sam mam toros'a i polecam można go dostać za ok. 2000zł silnik ten sam co w każdym chińczyku 139fmb

witam też mam torosa el clasico fajny sprzet co dzień jeżdze nim do pracy około 19 klm w dwie strony i jeszcze mnie nie zawiudł w media mix jest on za około 2000zł pozdrawiam