Czy taki olej będzie odpowiedni ?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Czy taki olej będzie odpowiedni ?

Tagi: 

Ten temat zawiera 14 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe marbryl1 marbryl1 8 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

Witam. Posiadam skuter z silnikiem 4-suwowym – 139QMB. W instrukcji obsługi zalecany olej to : Racing 4T 10W-40 HD Romet Motors LIQUI MOLY. Pytanie to czy olej pokazany niżej będzie odpowiedni ? Bo szkoda by było aby tyle oleju się zmarnowało. Przy okazji – w instrukcji pisze żeby wymienić olej po 4-ru miesiącach nie odpalania skutera. Ma to jakiś sęs ? Dodam że na nowym oleju zrobiłem 150km przed zimą więc tylko 150km na nowym oleju zrobione a skuter stoi już 5 miesiąc nie używany. Wymienić czy nie ? Jakie wasze zdanie ? Z góry dzięki za odpowiedzi.Pozdrawiam

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    Zdjęcie profilowe kustosz
    kustosz
    Użytkownik

po zimie powinno síe zmieniać olej

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Kapuchon
    Użytkownik

No ale jaki jest tego cel ? Po co zmieniać olej który stał nie używany ?

Ja w Korkach Nie Stoję !
    Zdjęcie profilowe kustosz
    kustosz
    Użytkownik

Jeżeli skuter stał w ciepłym miejscu to nie trzeba zmieniać, jeśli w zimnym to trzeba,ponieważ w oleju osadzają sie cząsteczki wody.

Kapuchon
    Użytkownik

Cała zimę stał w pomieszczeniu gdzie było 10 stopni na plusie. Nawet jak na dworze było -25 w pomieszczeniu było 10. Więc to jest ciepłe czy zimne pomieszczenie jak dla skutera ? Zmieniać olej po zimie czy nie ?

Ja w Korkach Nie Stoję !

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Po pierwsze ten olej ze zdjęcia, to olej samochodowy w klasie API SL, więc nie nadaje się do Twojego skutera.
    Co do częstotliwości wymian, producenci chińskich skuterów 4T zalecają wymieniać olej co 3000km, lub co roku, ponieważ olej ulega starzeniu niezależnie od przebiegu. Stara szkoła mówi żeby zmianę oleju przeprowadzić, jesienią po zakończeniu sezonu, tak aby zakwaszony, zdegradowany olej nie niszczył elementów silnika przez cały okres zimowania.

Kapuchon
    Użytkownik

Więc jak Twoim zdaniem zrobić ? Wymieniać olej na którym zrobiłem 150km i który był nie używany ok. 5 miesięcy czy lepiej dać sobie spokój lecz wymienić trochę wcześniej niż 3000km ?

Ja w Korkach Nie Stoję !
    Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Jak uważasz, ale ja bym nie wymieniał po 150km…natomiast w Twoim wypadku, wymienił bym z innego powodu.

Zdjęcie profilowe roomcajz
    roomcajz
    Użytkownik

Podłącze się pod temat- czy do przekłądni skutera mogę wlać SAMOCHODOWY olej przekładniowy o tych samych parametrach???

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

roomcajz oczywiście że tak

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie