Czy ta longjia to dobry wybór na pierwszy skuter?

http://moto.allegro.pl/motorower-longjia-l-evo-typ-lj50qt-2l-tuning-i2513594673.html
przymierzam się do kupna takiego skuterka z wydechem laser.Czy bedzie szybki zrywny,mało awaryjny i czy pomieści 2 osoby?

czy ktoś ma taki skuter?Ktoś oceni?

hmm ogółem skutery z silnikami 2t od 0 do 3/4 tys. są "podróbkami" lepszych silników- co to oznacza ? Mają taką samą moc, ale apetyt na benzynę jest większy około 3,8/100 a z tuningiem, szkoda gadać. Ja bym na Twoim miejscu wybrał 4t np. romet 727 premium, zipp paraco albo zipp vapor z 2010 , za 3tys. nie spodziewajmy się zbyt wielkich cudów.
Niektóry mówią, że chinole są słabe - to prawda są słabe gdy się o nie nie dba, katowanie czyli palenie gumy, próby stuntów. Jak się dba tak się ma

Pozdrawiam :)

olaf1251 napisał:

hmm ogółem skutery z silnikami 2t od 0 do 3/4 tys. są "podróbkami" lepszych silników- co to oznacza ? Mają taką samą moc, ale apetyt na benzynę jest większy około 3,8/100 a z tuningiem, szkoda gadać. Ja bym na Twoim miejscu wybrał 4t np. romet 727 premium, zipp paraco albo zipp vapor z 2010 , za 3tys. nie spodziewajmy się zbyt wielkich cudów.
Niektórzy mówią, że chinole są słabe - to prawda są słabe gdy się o nie nie dba, katowanie czyli palenie gumy, próby stuntów. Jak się dba tak się ma
Pozdrawiam :)

Sory za post pod postem, chciałem edytować i nie czytając nacisnąłem "cytat"..;/

4t są bardziej awaryjne i większą kasę bulisz za przegląd

aha i jego cena w mieście u mnie to 3500zł

olaf1251 napisał:

hmm ogółem skutery z silnikami 2t od 0 do 3/4 tys. są "podróbkami" lepszych silników- co to oznacza ? Mają taką samą moc, ale apetyt na benzynę jest większy

Mają taką samą moc ? Czyli taki silnik w skuterze za 2-3 tys. ma tyle samo mocy co Minarelli montowany w np. Yamaha-ch za 7-8 tys. ? Głupoty piszesz.

lisu7 napisał:

4t są bardziej awaryjne i większą kasę bulisz za przegląd

Tutaj Cię zaskoczę bo silnik 4T w porównaniu do 2T jest MNIEJ awaryjny ale z drugą częścią zdania się zgodzę że koszta ew. napraw i przeglądów są wyższe ( dla tego kto robi przeglądy w serwisie co jest nie opłacalne ) z racji na więcej elementów z których zbudowany jest silnik.

Longijkę bez Lasera kupisz za 2tyś a Laser 1,1tyś nie kosztuje chyba :D? W tym wypadku można wrzucić Yasuni Z :D

bez lasera kosztuje ok.3000zł a ten za 3500zł jest do kupienia a ten laser ok 500zł.bo mam do wyboru jeszcze romet 717 2t na wiatrak który lepszy?

ile będzie spalał przy prędkości np. 45km/h?a to jest wyposażenie dodatkowe akumulator Yuasa200zł, świeca NGK30zł, tłumik sportowy LASER500zł.a lepszy romet 717 2t powietrze czy ten?

Ogólnie co nieco mogę powiedzieć o tym skuterze. Jest BANALNIE prosty w tuningu, zdejmujesz 2 blokady oraz zakładasz moduł zapłonowy "tuningowy" czy "odblokowany" jak kto woli i skuter jedzie ponad 80km/h licznikowe. Osobiście sprawdzone.

o który ci chodzi romka czy longjia?

Longija L-Evo.

a który lepiej wybrać obydwa są po 3500zł.który mocniejszy,mniej pali,szybszy,zrywniejszy i mniej awaryjny?

Mocniejszy, szybszy i zrywniejszy -Longija (2T).
Mniej pali i mniej awaryjny (przynajmniej w teorii) - Romet(4T).

Wybór należy do Ciebie :)

mi chodzi o 2t rometa na powietrze

Kapuchon napisał:

olaf1251 napisał:
hmm ogółem skutery z silnikami 2t od 0 do 3/4 tys. są "podróbkami" lepszych silników- co to oznacza ? Mają taką samą moc, ale apetyt na benzynę jest większy

Mają taką samą moc ? Czyli taki silnik w skuterze za 2-3 tys. ma tyle samo mocy co Minarelli montowany w np. Yamaha-ch za 7-8 tys. ? Głupoty piszesz.

Czy ja napisałem, że jest to podrobka nie wiadomo jakich silnikow?
Czytalem bardzo duzo o silnikach 2t montowanych w tym segmencie cenowym, i sa to silniki podobne do tych markowych, jednak duzo spalaja.
Zapraszam do lektury na dobrym forum o silnikach.

klekocix napisał:

Jest BANALNIE prosty w tuningu, zdejmujesz 2 blokady oraz zakładasz moduł zapłonowy "tuningowy" czy "odblokowany" jak kto woli i skuter jedzie ponad 80km/h licznikowe. Osobiście sprawdzone.

a skąd ściągasz te blokady?wario?gaźnik?

a czy mógłbyś pokazać moduł zapłonowy jaki masz?wystarczy strona internetowa.

proszę odpisz jak najszybciej:D klekocix