Czy skuter Toros F16 będzie dla mnie dobry?

Witam, na początek/koniec wiosny chce sobie sprawić skuter, ludzie proponują mi Toros F16. Mam pare pytań. Chce go kupić w markecie.

1. Ile kosztuje pierwszy przegląd? I kiedy trzeba go zrobić?
2. Mam 176, waże ok. 63kg. Nie będzie dla mnie za duży ?
3. Co ile się wymienia olej i ile takowy kosztuje?

Lob napisał:

Witam, na początek/koniec wiosny chce sobie sprawić skuter, ludzie proponują mi Toros F16. Mam pare pytań. Chce go kupić w markecie.
1. Ile kosztuje pierwszy przegląd? I kiedy trzeba go zrobić?
2. Mam 176, waże ok. 63kg. Nie będzie dla mnie za duży ?
3. Co ile się wymienia olej i ile takowy kosztuje?

1. Od 150 do 300 zł, ale nie polecam. Wymienią ci pół oleju, wbiją pieczątkę w książeczkę i skasują od 150 do 2 stów.
2. Mam taki sam wzrost jak ty, jestem lżejszy i ten f16 jest dla mnie za mały, już se planuje aby za jakieś 2 lata kupić jakąś wielką 125
3. Są 2 oleje. Silnikowy 850ml, oraz przekładniowy 120 ml. Oba oleje się wymienia najpierw po 300 km, a potem po każdych przejechanych 2 tys. km. Silnikowy kosztuje 20-30 zł, przekładniowy 10-15 zł.

Dzięki. Żeby było bardziej jasne. Mam nie iść na przegląd Kupuje go - jest nowy. Niby po 300 km mam iść na przegląd ? Czyli mam nie iść na przegląd w ogóle ? Wymienie sam olej. Bo z kasą cieńko a szkoda mi jej

Tak. Kupujesz, rejestrujesz, wykupujesz OC i jeździsz.
300 km i już na przegląd.
Ale, żeby nie płacić za to że ktoś popatrzy na Twój skuter i powie, że ładny kupujesz olej za jakieś 30 zł + 10 zł do przekładni, wymieniasz w 20 min i po sprawie :)

Nie będą mnie za to ścigać że nie zrobiłem tego przeglądu?? Sorry za pytanie :P ale nie wiem

Kto miałby Cię ścigać? Jedyną konsekwencją jest utrata gwarancji.

Za to że nie zrobiłem przeglądu ? :/ To jednak musze go zrobić czy nie :D

Jeżeli nie zależy ci na gwarancji to nie musisz go robić. Tak jak pisze mxx_rs : 30 zł olej do silnika , plus 5-10 zł w przekładni i gotowe. Na forum i w google znajdziesz potrzebne informacje na temat wymiany olejów , eksploatacji itp. Jednak są to przeglądy gwarancyjne. Trzeba robić co parę lat ( chyba co 3 a im starszy skuter tym częściej) jakiś obowiązkowy przegląd.

przegląd w stacji kontroli pojazdów, a przegląd gwarancyjny to 2 różne przeglądy

Jeśli przegląd kosztuje 150-300 zł ,a pierwszy jest po 300km następny pewnie na 1000km i później co 2000km to policz sobie ile tracisz kasy na same przeglądy gwarancyjne ( na których wymieniają oleje i to tyle,czasem wyregulują gaźnik)ja w 8 miesięcy przejechałem prawie 8000km jeśli zrobisz podobny przebieg to zobacz ile byś musiał kasy wydać na te przeglądy(połowę ceny skutera) jak masz dwie ręce to sam poradzisz sobie z wymianami. A co do gwarancji to jeśli zrezygnujesz z przeglądów gwarancyjnych w serwisie to tracisz gwarancję.
Skoro masz mało kasy to bym olał tą gwarancje tym bardziej że F 16 jest tani.... Jak co pytaj na pewno pomożemy ;)

Dokładnie , w serwisie zainkasują ok 150zł , za wymianę oleju w silniku i przekładni , ewentualnie podokręcają śrubki nic więcej nie zrobią. A jak poczytasz warunki gwarancji i co obejmuje to wyjdzie na to że 3/4 rzeczy i tak musisz robić na własną rękę. Jak odłożysz sobie co przegląd tą stówkę to nawet jak się coś zepsuje bez problemu wymienisz bo części są bardzo tanie , a nawet zostanie coś na "tuning" :)