Czy skuter Toros F16 będzie dla mnie dobry?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery i Motorowery Toros Czy skuter Toros F16 będzie dla mnie dobry?

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe elloco elloco 8 lata temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #80707 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Lob
    Lob
    Użytkownik

Witam, na początek/koniec wiosny chce sobie sprawić skuter, ludzie proponują mi Toros F16. Mam pare pytań. Chce go kupić w markecie.

1. Ile kosztuje pierwszy przegląd? I kiedy trzeba go zrobić?
    2. Mam 176, waże ok. 63kg. Nie będzie dla mnie za duży ?
    3. Co ile się wymienia olej i ile takowy kosztuje?

#80734 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Lob napisał:

Witam, na początek/koniec wiosny chce sobie sprawić skuter, ludzie proponują mi Toros F16. Mam pare pytań. Chce go kupić w markecie.
    1. Ile kosztuje pierwszy przegląd? I kiedy trzeba go zrobić?
    2. Mam 176, waże ok. 63kg. Nie będzie dla mnie za duży ?
    3. Co ile się wymienia olej i ile takowy kosztuje?

1. Od 150 do 300 zł, ale nie polecam. Wymienią ci pół oleju, wbiją pieczątkę w książeczkę i skasują od 150 do 2 stów.
    2. Mam taki sam wzrost jak ty, jestem lżejszy i ten f16 jest dla mnie za mały, już se planuje aby za jakieś 2 lata kupić jakąś wielką 125
    3. Są 2 oleje. Silnikowy 850ml, oraz przekładniowy 120 ml. Oba oleje się wymienia najpierw po 300 km, a potem po każdych przejechanych 2 tys. km. Silnikowy kosztuje 20-30 zł, przekładniowy 10-15 zł.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #80740 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Lob
    Lob
    Użytkownik

Dzięki. Żeby było bardziej jasne. Mam nie iść na przegląd Kupuje go – jest nowy. Niby po 300 km mam iść na przegląd ? Czyli mam nie iść na przegląd w ogóle ? Wymienie sam olej. Bo z kasą cieńko a szkoda mi jej

#80743 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe mxx_rs
    mxx_rs
    Użytkownik

Tak. Kupujesz, rejestrujesz, wykupujesz OC i jeździsz.
    300 km i już na przegląd.
    Ale, żeby nie płacić za to że ktoś popatrzy na Twój skuter i powie, że ładny kupujesz olej za jakieś 30 zł + 10 zł do przekładni, wymieniasz w 20 min i po sprawie 🙂

[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/48137] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/48137/icon3.png[/IMG][/URL]
    Pisz po Polsku – Masz w pokoju regał czy regała ? Tak samo skuter a nie skutera !
    #80745 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Lob
    Lob
    Użytkownik

Nie będą mnie za to ścigać że nie zrobiłem tego przeglądu?? Sorry za pytanie 😛 ale nie wiem

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #80746 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Kto miałby Cię ścigać? Jedyną konsekwencją jest utrata gwarancji.

#80747 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Lob
    Lob
    Użytkownik

Za to że nie zrobiłem przeglądu ? :/ To jednak musze go zrobić czy nie 😀

#80749 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe matol1798
    matol1798
    Użytkownik

Jeżeli nie zależy ci na gwarancji to nie musisz go robić. Tak jak pisze mxx_rs : 30 zł olej do silnika , plus 5-10 zł w przekładni i gotowe. Na forum i w google znajdziesz potrzebne informacje na temat wymiany olejów , eksploatacji itp. Jednak są to przeglądy gwarancyjne. Trzeba robić co parę lat ( chyba co 3 a im starszy skuter tym częściej) jakiś obowiązkowy przegląd.

Barton Fighter 50 2012 r.
    #84001 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

przegląd w stacji kontroli pojazdów, a przegląd gwarancyjny to 2 różne przeglądy

#84002 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe siwypln
    siwypln
    Użytkownik

Jeśli przegląd kosztuje 150-300 zł ,a pierwszy jest po 300km następny pewnie na 1000km i później co 2000km to policz sobie ile tracisz kasy na same przeglądy gwarancyjne ( na których wymieniają oleje i to tyle,czasem wyregulują gaźnik)ja w 8 miesięcy przejechałem prawie 8000km jeśli zrobisz podobny przebieg to zobacz ile byś musiał kasy wydać na te przeglądy(połowę ceny skutera) jak masz dwie ręce to sam poradzisz sobie z wymianami. A co do gwarancji to jeśli zrezygnujesz z przeglądów gwarancyjnych w serwisie to tracisz gwarancję.
    Skoro masz mało kasy to bym olał tą gwarancje tym bardziej że F 16 jest tani…. Jak co pytaj na pewno pomożemy 😉

Keeway Outlook 125cc
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)
Odpowiedz do: Czy skuter Toros F16 będzie dla mnie dobry?
Informacje o Tobie: