Czy seryjny tłumik będzie pasować do większego cylindra ?

Witam.
Posiadam motocykl który przeszedł różne modyfikacje. Zostały ściągnięte chyba wszystkie blokady, zmieniony gaźnik z 17,5 do 21 mm. Został też zmieniony tłok wraz z cylindrem z 50 na 85ccm. Najpierw moto było kupione zablokowane i na seryjnym cylindrze, potem cylinder,tłok i gaźnik zostały zmienione na większe. Dostawał on za dużo oleju i go dusiło (ponieważ nie mógł się wkręcić na obroty) więc zmieniłem moduł i wyciąłem blokadę z tłumika i moto dostało zajebistego kopa. Ale ma bardzo krótkie biegi i rozpędza się szybko tylko do 1/2 obrotów, na reszcie obrotów przyśpiesza bardzo powoli. Moim zdaniem powinien równomiernie przyśpieszać lub dostawać kopa dopiero w górnej partii obrotów. Dodam jeszcze że ma on seryjny tłumik. Czy to on może być problemem że ma kopa tylko na małych obrotach ? Jest jeszcze jakaś rzecz którą powinienem zmienić ?

A co to za moto?

Aprilia RX 50

To masz am6 a ten cylek to cos konkretnego czy malina lub cytryna z alledrogo

Zmieniany był w serwisie więc nie wiem jaki, ale około 1k dali za wszyskie części

powinno na nim być napisane [fotki zrób] ale nawet na cytryne czy maline to musisz wydech zmienić bo masz prawie 2 razy wiekszą poj i wczesnie traci rezo więc musisz kupić lepszy.a z którego roku ta apka?

2k15

Czyli zacztnasz od 700zł w górę/.