Czy ośrodek szkolenia może wydać kartę motorowerową ?

Witam ;)
mam pytanie do zorientowanych troszkę w prawie polskim, ponieważ mam problem, chciałbym zdać kartę motorowerową przed wprowadzeniem tego prawa jazdy AM, jednak zawaliłem troszkę, bo w szkole nie zdawałem (była taka możliwość w czerwcu), ponieważ nie przyszło mi do głowy że na początku wakacji będę chciał mieć skuter :D Policja organizuje kurs 21 sierpnia, z tym że mam takiego pecha, że 21 sierpnia wieczorem dopiero wracam z wakacji ;/ Nie mam też możliwości wcześniejszego powrotu. I teraz rodzi się pytanie - czy zwykły ośrodek szkolenia kierowców, tam gdzie zdaje się prawo jazdy, może przeprowadzić takowy kurs na kartę motorowerową ?
Pozdro ;)

Znam jeden ośrodek w Warszawie, który kiedyś prowadził szkolenia na kartę motorowerową. Nie wiem czy egzamin był u nich w ośrodku. Myślę że warto popytać w ośrodkach szkolących na motocykle.

Takie kursy nie są raczej organizowane dla jednego uczestnika, tylko dla większej ilości osób, u mnie w mieście - Katowice, 17 sierpnia odbędzie się takowy kurs.

RayaNN ten kurs bedzie na karte motorowerowa normalnie ?;d
Jak masz GG napisz na nr 18275205 ;d z gory dzieki ;d

Mi powiedzieli w OSK, że można jeździć motorowerem na dowód mając poniżej 18 lat. Na dowód tzw "tymczasowy". Czy to możliwe?

Na dowód rejestracyjny tymczasowy a nie osobisty. Poniżej 18 lat trzeba mieć kartę motorowerową.

Jest też "dowód osobisty tymczasowy", wydawany na życzenie na każdego nie mającego 18 lat, jest on jednak ważny tylko na 5 lat.
Oczywiście NIE MOŻNA jeździć na nim.
13 - 17 lat - Karta motorowerowa
18+ - brak uprawnień, jednak musisz mieć dokument stwierdzający pełnoletność np. dowód osobisty, legitymacja liceum/technikum