Czy ośrodek szkolenia może wydać kartę motorowerową ?

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #71649
  jacob4187
  Użytkownik
  • Postów: 27

  Witam 😉
  mam pytanie do zorientowanych troszkę w prawie polskim, ponieważ mam problem, chciałbym zdać kartę motorowerową przed wprowadzeniem tego prawa jazdy AM, jednak zawaliłem troszkę, bo w szkole nie zdawałem (była taka możliwość w czerwcu), ponieważ nie przyszło mi do głowy że na początku wakacji będę chciał mieć skuter 😀 Policja organizuje kurs 21 sierpnia, z tym że mam takiego pecha, że 21 sierpnia wieczorem dopiero wracam z wakacji ;/ Nie mam też możliwości wcześniejszego powrotu. I teraz rodzi się pytanie – czy zwykły ośrodek szkolenia kierowców, tam gdzie zdaje się prawo jazdy, może przeprowadzić takowy kurs na kartę motorowerową ?
  Pozdro 😉

  #71666
  agentmb
  Uczestnik
  • Postów: 295

  Znam jeden ośrodek w Warszawie, który kiedyś prowadził szkolenia na kartę motorowerową. Nie wiem czy egzamin był u nich w ośrodku. Myślę że warto popytać w ośrodkach szkolących na motocykle.

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #71670
  RayaNN
  Użytkownik
  • Postów: 26

  Takie kursy nie są raczej organizowane dla jednego uczestnika, tylko dla większej ilości osób, u mnie w mieście – Katowice, 17 sierpnia odbędzie się takowy kurs.

  #72708
  DMistrz
  Użytkownik
  • Postów: 1

  RayaNN ten kurs bedzie na karte motorowerowa normalnie ?;d
  Jak masz GG napisz na nr 18275205 ;d z gory dzieki ;d

  #83230
  Router33
  Użytkownik
  • Postów: 5

  Mi powiedzieli w OSK, że można jeździć motorowerem na dowód mając poniżej 18 lat. Na dowód tzw „tymczasowy”. Czy to możliwe?

  #86856
  matol1798
  Użytkownik
  • Postów: 750

  Na dowód rejestracyjny tymczasowy a nie osobisty. Poniżej 18 lat trzeba mieć kartę motorowerową.

  #86859
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 3 133

  Jest też „dowód osobisty tymczasowy”, wydawany na życzenie na każdego nie mającego 18 lat, jest on jednak ważny tylko na 5 lat.
  Oczywiście NIE MOŻNA jeździć na nim.
  13 – 17 lat – Karta motorowerowa
  18+ – brak uprawnień, jednak musisz mieć dokument stwierdzający pełnoletność np. dowód osobisty, legitymacja liceum/technikum

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button