Czy ośrodek szkolenia może wydać kartę motorowerową ?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo Jazdy Czy ośrodek szkolenia może wydać kartę motorowerową ?

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 7 lata temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe jacob4187
    jacob4187
    Użytkownik

Witam 😉
    mam pytanie do zorientowanych troszkę w prawie polskim, ponieważ mam problem, chciałbym zdać kartę motorowerową przed wprowadzeniem tego prawa jazdy AM, jednak zawaliłem troszkę, bo w szkole nie zdawałem (była taka możliwość w czerwcu), ponieważ nie przyszło mi do głowy że na początku wakacji będę chciał mieć skuter 😀 Policja organizuje kurs 21 sierpnia, z tym że mam takiego pecha, że 21 sierpnia wieczorem dopiero wracam z wakacji ;/ Nie mam też możliwości wcześniejszego powrotu. I teraz rodzi się pytanie – czy zwykły ośrodek szkolenia kierowców, tam gdzie zdaje się prawo jazdy, może przeprowadzić takowy kurs na kartę motorowerową ?
    Pozdro 😉

Zdjęcie profilowe agentmb
    agentmb
    Użytkownik

Znam jeden ośrodek w Warszawie, który kiedyś prowadził szkolenia na kartę motorowerową. Nie wiem czy egzamin był u nich w ośrodku. Myślę że warto popytać w ośrodkach szkolących na motocykle.

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe RayaNN
    RayaNN
    Użytkownik

Takie kursy nie są raczej organizowane dla jednego uczestnika, tylko dla większej ilości osób, u mnie w mieście – Katowice, 17 sierpnia odbędzie się takowy kurs.

Zdjęcie profilowe DMistrz
    DMistrz
    Użytkownik

RayaNN ten kurs bedzie na karte motorowerowa normalnie ?;d
    Jak masz GG napisz na nr 18275205 ;d z gory dzieki ;d

Zdjęcie profilowe Router33
    Router33
    Użytkownik

Mi powiedzieli w OSK, że można jeździć motorowerem na dowód mając poniżej 18 lat. Na dowód tzw „tymczasowy”. Czy to możliwe?

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe matol1798
    matol1798
    Użytkownik

Na dowód rejestracyjny tymczasowy a nie osobisty. Poniżej 18 lat trzeba mieć kartę motorowerową.

Barton Fighter 50 2012 r.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Jest też „dowód osobisty tymczasowy”, wydawany na życzenie na każdego nie mającego 18 lat, jest on jednak ważny tylko na 5 lat.
    Oczywiście NIE MOŻNA jeździć na nim.
    13 – 17 lat – Karta motorowerowa
    18+ – brak uprawnień, jednak musisz mieć dokument stwierdzający pełnoletność np. dowód osobisty, legitymacja liceum/technikum

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie