Czy opłaca się zmieniać cylinder w 50cm3 4t

Witam, mam problem gdyż chciałbym zmienić cylinder 110cm3 w motorowerze dokładnie w Zipp Neken 2
ale słyszałem od pewnych osób że mało to zmieni i chciałbym się was doradzić bo wiele tu ludzi co się zna na rzeczy, pozdrawiam :smiley: (mam prawo jazdy a1 a mam motor do am)

Bez rozpoławiania silnika możesz zamontować zestaw 72cc. Zyskasz trochę na mocy ale i wzrośnie spalanie. Po zmianie z 50cc na 72cc w moim Romecie vmax wzrósł o 5km/h.

Co by założyć zestaw 110cc do standardowego silnika musisz go rozpołowić i wymienić korbowód na dłuższy. ale tu już i więcej roboty i koszty rosną.

A co to da ? przecież ogranicza nas napęd czyli wariator i sprzęgło , trzeba by chyba cały silnik ze 125-ki wymienić aby efekty były.

freeb a ile jechałeś przed wymianą?

A co to da ? przecież ogranicza nas napęd czyli wariator i sprzęgło
akurat sprzęgło to tu nie ma nic do rzeczy. wariator ma troche. ale głównie brakuje MOCY a to da większa pojemność. oczywiście im więcej wydasz tym szybciej pojedziesz. aczkolwiek w 4T te przyrosty imponujące nie są. Vmax mało wzrasta ale za to przyśpieszenie i ogólnie dynamika jazdy jest bardzo na plus

przed wymiana jechałem 62km/h gps po wymianie poszło o 5 km/h do góry. Ale tak jak pisze Wombat- moto szybciej się zbiera z pod świateł. No i ogólnie mniej buczy przy wiekszych predkościach. Na minus spalanie. Przed wymianą było 2l do 2,4 a teraz nie zchodze ponizej 2,6l/100km.

A jeżeli bym zmienił zębatkę przednia? (wiem że zmniejszy się moc, ale prędkość się zwiększy)

Zębatkę w skuterze ??
widocznie masz skuterka bez normy eoro 4 co ? ja mam z tą wredną normą i na liczniku pokazuje 65/godz przy 8,5 tys obr przy których jest odcinka obrotów a na takim ala radarzedrogowym szybkość pokazuje 43/godz tak że samopoczucie dźwiga tylko ten dziwny licznik , ja czasem mam chęć wydupcyć wszystko co to ogranicza czyli gaźnik,moduł to chyba tańszy koszt niż odblokowany moduł do euro 4 który kosztuje jakieś chore pieniądze no i wtedy nawet byłby sens wymiany cylindra bo teraz sensu to nie ma .

Zipp Neken 2 to nie skuter. To motorower z napędem na łańcuch

Acha .sory