Czy opłaca się kupić nowy skuter "w ciemno"?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #155126
    shnosnas
    Użytkownik
    • 4
    • 91Postów:

    Witam.
    Potrzebuję w miarę solidnego i taniego skuterka do pracy i rekreacji na najbliższy sezon. Wybór padł na Kymco Agility 50 4T głównie ze względu na fakt, że to najtańszy Kymco w ofercie. Jeździłem na nim jakiś czas temu i mi bardzo przypadł do gustu. Problem jednak w tym, że model 2014 będzie kosztował 4500 zł, a 2013 nadal kosztuje 3990 zł i dostawa gratis (z firmy Agro-Metal – dostawa w okolicach WWA gratis, mają ostatnią sztukę). Mam ochotę wziąć więc ten rocznik 2013, tylko pytanie, czy zamawiając skuterek, którego na oczy nie widziałem powinienem się czegoś obawiać, czy raczej nie zdarzają się w tym temacie problemy?

    Dodam, że jeżeli kupię go teraz, to raczej o testowaniu tego samego dnia nie ma mowy (ze względu na mróz i śnieg), wiec musiałby u mnie jeszcze postać w garażu z co najmniej miesiąc.

    Zawsze dosiadacie i uruchamiacie konkretną sztukę, którą kupujecie, czy zdarzyło się wam kupić nówkę wysyłkowo i czy były z tym jakieś problemy?

    #155128
    Rurek
    Użytkownik
    • 18
    • 179Postów:

    Według przepisów masz 10 dni na odstąpienie od umowy bez żadnych konsekwencji. Po 2 sprzedawca powinien uprzedzić Cię o jakichkolwiek wadach, jeśli takowe występują.
    Możliwe, że opony są odkształcone chyba, że sprzedawca przekręcał ją co jakiś czas. (tak się robi w przypadku długich postojów)

    #155130
    benekpe
    Użytkownik
    • 11
    • 1 620Postów:

    Wszystko ładnie, tylko że to obowiązuje w sprzedaży internetowej.
    Jeśli jest to ogłoszenie typu otomoto to raczej nie mam konsekwencji prawnych.
    Ale tak dokładnie, to w czym problem? Przecież masz gwarancję na zakupiony nowy towar.

    #155134
    shnosnas
    Użytkownik
    • 4
    • 91Postów:

    Gwarancję mam, ale zastanawiam się nad praktyką. Wiadomo, że co innego usiąść na skuterku, odpalić i powiedzieć – ten biorę, proszę mi przywieźć za godzinę na wskazany adres.
    Poza tym, jak to jest z tą gwarancją? Można ją realizować u najbliższego dystrybutora danej marki? Załóżmy, że kupuję sobie skuter z drugiego końca Polski i jak się coś zwali, to jadę do najbliższego dystrybutora i on naprawia wadliwy element?

    #155145
    benekpe
    Użytkownik
    • 11
    • 1 620Postów:

    To zależy w jakim trybie reklamujesz i czy reklamowany pojazd jest w stanie sam dojechać do najbliższego punktu serwisowego, czy jest unieruchomiony – wówczas serwis musi sam po niego podjechać.
    Zresztą trzeba uważnie przeczytać warunki gwarancji i zasady reklamacji w trybie niezgodności towaru z umową.
    Wszystko masz ładnie opisane w necie…
    Nie masz gdzieś bliżej jakiegoś dealera tych sprzętów? Zawsze można poprosić o jazdę próbną, nikt Cię do zakupu nie zmusi.
    Jak przypadnie Ci ten konkretny model, to zamawiaj z drugiego końca Polski.

    #155283
    shnosnas
    Użytkownik
    • 4
    • 91Postów:

    W końcu kupiłem Agility 50 2T. Jeżeli nie mam pewności jaki olej wlali do dozownika przy “przeglądzie zerowym”, to co byście polecili? Syntetyk oczywiście? Może MOTUL 710?

    #155292
    motoconcept
    Uczestnik
    • 0
    • 6Postów:

    jak najbardziej syntetyk, ja używam Castrola za dobrą jakość i cenę

    #155295
    Anonim
    Nieaktywny
    • 11
    • 562Postów:

    Ja polecam Motul 710. Mam w takiej samej cenie co Castrol 🙂

    #155298
    benekpe
    Użytkownik
    • 11
    • 1 620Postów:

    Gratulacje z udanego zakupu. Oby sprzęt dawał Ci mnóstwo radości z jazdy. Nie zawiedziesz się na tej marce. Dbaj o niego, a przejedziesz nim kilkadziesiąt tysięcy kilometrów bezawaryjnie.

    #155305
    shnosnas
    Użytkownik
    • 4
    • 91Postów:

    Dzięki 🙂
    BTW. Już wiem, że nalali niestety półsyntetyk MOTUL scooter expert. Nie będzie problemu jeśli poleję syntetyk, gdy ten się skończy z dozownika?

    #155306
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

    Nie będzie problemu, ale możesz dalej na tym śmigać. Jak miałem skuter (Kymco Vitality 50 2T) to lałem właśnie tego scooter expert przez jakieś 15 tys. km.

    #155309
    Robertonos
    Użytkownik
    • 9
    • 537Postów:

    Shnosnas gratuluję wyboru który według mnie jest dobry,sam miałem Kymco Vitality 2T i chwal te skutz 2T od Kymco.Wstaw w swojej galerii jakies fotki nowego sprzetu.Olej Motul jest dobry ten co teraz masz.Ale jak wlewac zaczniesz syntetyk dobry to tez bedzie ok.Pozdro serdeczne i szerokosc.

    #155315
    shnosnas
    Użytkownik
    • 4
    • 91Postów:

    Fotki chętnie wstawię, ale nie na śniegu. 🙂 Poczekam jeszcze aż stopnieje.

    #155319
    Robertonos
    Użytkownik
    • 9
    • 537Postów:

    Ok zrób tak,a kolor jaki kupiłeś bo ciekawy jestem?Kymco 2T w 50cm robią wytrzymałe silniki tylko żebyś zawsze dbał i robił na czas co trzeba 😉

    #155320
    shnosnas
    Użytkownik
    • 4
    • 91Postów:

    Kupiłem biały – to model FR (podobno Agility 2T to zawsze FR – jakieś odniesienie do Francji?). Skuterek ma w sezonie odciążyć moje autko, którym dojeżdżam do klientów codziennie po kilka – kilkanaście km., ale również kupiłem go w celach rekreacyjnych – mam dwoje dzieci, które już się licytują, kto będzie pasażerem na danej wycieczce. Wybrałem Kymco, ponieważ to podobno najlepszy/najsolidniejszy z najtańszych. Mam zamiar dotrzeć go na blokadzie, a później pozdejmować bloki, aczkolwiek nie wiem co jest zduszone w tym modelu.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button