Czy nie zagrzeje mi się skuter?

Witam,

Mam Piaggio NRG 98r. LC po tuningu, wybieram się nad jeziorko (60 km) i mam pytanie czy muszę robić jakieś postoje, bo fotka pokazuje stan temperatury po przejechaniu 7 km przy 3/4 gazu.

Uploaded with ImageShack.us

hmm na twoim miejscu wymienił bym termostat a jeśli nie to jechałbym na max 65% gazu i robił postoje co 10-15km ale wymień termostat :) tak dla pewności :)

a ile masz kresek normalnie ?
Jak jest gorąco ma prawo się bardziej nagrzać, po to jest czerwone pole żeby ostrzegać.
Jak będzie się zaczynał grzać rób postój.

Działa to zapewne tak jak w samochodzie , na jakimś poziomie musi się utrzymywać temperatura silnika, gdyby podeszło pod czerwoną skalę to gorzej a tak myślę że jest ok.

Nie wiem jak to jest w tym skuterze ale według mnie jest ok. Czy kiedykolwiek wskazówka powędrowała dalej niż za tą połowę ? Wydaje mi się że to jest właśnie optymalna temperatura pracy silnika i dlatego wskazówka stoi na środku jak w samochodach po osiągnięciu 90 stopni. Jeśli nawet to gdy wskazówka zbliżała się na czerwone pole natychmiast rób postój.

Jest ok, silnik musi nabrać optymalnej temperatury dopiero termostat puszcza obieg chłodzenia, u mnie w hondzie termostat otwiera się przy 80 stopniach,