Czy na prawo jazdy Am są punkty karne i ile maxymalnie ?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    tomkusi1
    Uczestnik

Tak jak w temacie proszę o odpowiedz 😀

paci
    Moderator

Tyle samo co na b,c itd czyli 24pkt a punkty sa przypisywane do kierowcy a nie kategorii prawka np; Driud jest stary i am mu nie potrzebne ale jak na skuterze [motorowerze] uzbiera 24pkt na czajnik to mu B zapie… ,do rzeczy jak masz AM to obowiazuja cie takie same zasady jak innych posiadaczy prawka wszystkich kat.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

elloco
    Uczestnik

No i niestety punkty sumują się bez względu na to czy jechałeś na moto, osobówką czy ciągnikiem siodłowym to nie możesz przekroczyć 24pkt.

tomkusi1
    Uczestnik

Am jeszcze nie mam bo miałem zdawac tylko nagła śmierć wyskoczyła osoby bliskiej i koszty duże dlatego nie oszukujmy sie. Mam jaka tam wadę wzroku ale znaki rozpoznaje z co najmniej 20 m a moze wiecej nawet wiec czy jakoś przejdę to badanie ?

ma ktoś zippa f16 warto jako pierwszy. Skuter ?

Druid
    Uczestnik

Moim zdaniem efektem badania będzie zalecenie bezwzględnego korzystania ze szkieł korekcyjnych… Musisz się z tym liczyć… i nawet powinieneś dla własnego dobra…

eadem
    Uczestnik

Z wadą wzroku nie da się jeździć poprawnie. Krótkowzroczność na poziomie 2 lub więcej dioptrii wyklucza poprawne dostrzeganie znaków. Na badaniu sprawdzany jest wzrok i jego wady. Jeśli wada jest, będzie wpisana do rejestru. Nie ma sensu jej „unikać”.

tomkusi1
    Uczestnik

Moga byc soczewki. 😀 ? A co sadzicie o torosie f16 ? Jak mam 120 km do babci to przejechalbym to na nim ? moim zdaniem te telefony i komputery , tablety po prostu zabijają kreatynosc w z życia dzieci i młodzieży oraz niszczą ich zdrowie 🙁 Możecie mieć oczywiscie inne zdanie i mam obawy ze będą się smiac ze mnie ze okulary 🙁

sorry wielkie ale jadę z lublina do cieszyna i po prostu ciezko jechac bo roboty i dziury są i dlatego nie daje znakow interpunkcji oraz ś , ć itp.

jak bym jechał w ulewie to skuter sobie poradzi / czy zaleje cod i będę czekam aż wyschnie ?

Wombat
    Moderator

to nie są maszynki na takie wyprawy.

Druid
    Uczestnik

Moim zdaniem, jakbyś o niego dbał, to przejedziesz taką trasę…
    Sprawy wzroku nie lekceważ… jeżeli lekarz nie będzie miał przeciwskazań, to zawsze możesz używać soczewek kontaktowych do jazdy na skuterze… nie widać ich, a będziesz wszystko widział wyraźnie…

elloco
    Uczestnik

Wszystko zależy co lekarz wpisze ci w orzeczeniu lekarskim. Pamiętaj ze na egzamin wówczas obowiązkowo musisz mieć szkła korekcyjne lub soczewki zgodnie ze wskazaniem.

tomkusi1
    Uczestnik

A jak zdam prawko to juz nie musze brać tych okularów np. Zapomne ? Zgubie ? Choć to tylko ciekawostka bo okulary to bym jeździł z nimi :(. Po ilu km bola plecy od skutera bo dzis mnie strasznie bola od siedzenia w aucie non stop praktycznie 18 godzin ?

Druid
    Uczestnik

Musisz… Będziesz miał odpowiedni kod w prawie jazdy… Policjant to kontroluje… Nie kombinuj. Jak słabo widzisz to musisz jeździć w okularach lub soczewkach… Krzywdę możesz zrobić nie tylko sobie, ale i innym… Ponosiłbyś wtedy pełne finansowe konsekwencje szkody jaką komuś byś wyrządził… Nie opłaca się…
    +++
    Ból pleców będzie zależał i od Twojego wytrenowania, ale i od wygody skutera… Orientacyjnie po godzinie, półtorej ciągłej jazdy, plecy mają prawo boleć i wtedy trzeba sobie zrobić z kwadrans przerwy… ;)))

tomkusi1
    Uczestnik

OK czyli nie zostaje nic innego jak pójść do lekarza i stwierdzić wadę 🙂

A jakbym jechał w ostrym deszczu bo np by mnie spotkał w drodze a w dzień było by ciepło to skuter zamoknie typu wjadę w kałuże i nagle silnik gaśnie i koniec muszę czekać aż wyschnie ? Ile wody może być na drodze ,żę skuter sobie poradzi? Bo mieszkam w takiej miejscowosci ,że woda się czesto na jednym podłożu zbiera i nie ma innego zjazdu 🙁

marek789
    Użytkownik

Miałem Quantuma z 2012 roku i zazwyczaj pod szkołą stawiałem go bez żadnego zabezpieczenia ani pokrowca. Gdy lało to nie miałem możliwości aby go gdzieś przestawić i tak lało czasem po kilka godzin na niego i to mocno. Czasem się zastanawiałem tak jak ty czy go nie zaleje ale po szkole wychodzę kilka minut po deszczu a on palił na dotyk. Oraz nigdy mi się nie zdarzyło aby silnik mi zgasł podczas jazdy i musiałbym czekać aż wyschnie. Co do wody na jezdni to zazwyczaj nie przejeżdżałem po wodzie po której widziałem że zaleje mi obręcze kół. Teraz mam Pro 50 i jedyne co mi przeszkadza to jest to że jak są kałuże nie do ominięcia to jest to że mi woda leci na buty i nogi. Tak to nie narzekałem ani na Pro czy Quantuma

tomkusi1
    Uczestnik

No dobra to wszystkim dziękuje za pomoc. Zdam , idę do lekarza w trakcie kursu mam prawko i kupuje zippa f16 bo na nic mnie nie stać więcej 🙁

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button