Czy mozna wlac olej do skutera do silnika?

Witam, jako iż ostatnio robiłem mały remont silnika (wymieniany był karter) pomyślałem aby wlać do niego świeży olej. W swoim garażu posiadam nowy olej, lecz na pisze na nim scooter … . Zastanawiam się czy skoro jest to do skuterów to stało by się coś gdybym wlał go do swojego motocykla? Wartość taka sama czyli 10w40. W tym momencie jestem trochę spłukany więc fajnie gdybym mógł użyć ten olej. Co o tym sądzicie? Co ewentualnie mogło by się stać? Chiński motocykl z silnikiem 154FMI.

oleje do skuterów nie mają klasy MA - tzn nie wiadomo jak sie zachowa zanurzone w takim oleju sprzegło.
Do tego dochodzi klasa SG, SJ…itd czyli lepkośc filmu olejowego. chinczyki wolą te starsze specyfikacje
Ale tak zasadniczo to każdy 10W40 do 4T sie nada.

A więc moge wlać ten olej? Oraz czy jest możliwośc, że uszkodzi się jakiś element przez to że jest inna klasa itp? Ps słyszałem i znam taką osobe która wlewała zwykły olej (do silnikow samochodowych, oczywiscie 10w40) i silnik pracował dobrze, nic sie nie psuło itp. Dopytuje tyle, ponieważ nie mam ochoty ponownie rozbierać silnika.