Czy można skuterem po autostradzie?

No właśnie.
Ogarnęła mnie przewściekłość.
Rozwiązuję Ci ja sobie testy 2013, jako że mam zamiar ZDAĆ na kategorię "A".
I co ja widzę?
Pytanie: czy pojazd jadący autostradą 30 km/h łamie przepisy ruchu drogowego?
Kto wie?

Skoro to test na kat. A to odpowiedź brzmi : nie, ponieważ motocyklem można poruszać się po autostradzie. Motorowerem natomiast nie można poruszać się po drogach szybkiego ruchu i autostradach właśnie.

"Pytanie: czy pojazd jadący autostradą łamie przepisy ruchu drogowego?"
- jaki pojazd ??? skuter, motorower, traktor , zaprzęg konny ???
Jeśli chodzi o tytułowe pytanie , to odpowiedz brzmi -NIE.
Dlaczego ? - łatwo się domyślić.

no dobra, ale czemu skuterem nie? a motocyklem tak?
Wiem, że to na razie głupia duskusja, ale chcę ją zaprowadzić w pewne miejsce.... hehe
Czekam na dalsze posty.

magiczne 45 km/h - to może być słowo klucz :-)

Wiesz, lepiej odpuść sobie to zdawanie. Skoro nie rozumiesz podstawowych pojęć i zasad ruchu drogowego, to jedynie z pożytkiem dla innych będzie, jak zamiast motocyklem będziesz nadal jeździł skuterem. Zrozum, że w KRD nie ma takiego pojęcia jak skuter, ale chyba to już wiesz, bo na wykłady chodziłeś, prawda?

sory, sory, włąśnie zedytowałem swój wpis, bo z tych nerwó zapomniałęm napisać, żz w pytaniu jest 30 km/h.
sory jeszcze raz.

Do Benekpe:
Ciebie też sory, miałem na myśli MOTOROWER.
Wybaczcie, ale jestem wkurzony na te pytania.

Nie, nie łamie!

Tak z ciekawości zadam Wam pytanie - jaka jest minimalna prędkość na autostradzie?

Odp. 40 km/h - było coś do wygrania ?
A swoją drogą pytanie się zmieniło (edytka była) i w związku z tym moje pytanie jest już nie aktualne ( chodzi o ten zaprzeg konny itp.)

Benekpe, Ty sobie uważaj, bo jak tak dalej pójdzie, to będę musiał przed Tobą zdejmować kapelusz. Aspirujesz na mojego guru?

I co taka cisza niezręczna zapadła?
Na pytanie o tą 30tkę na autostradzie, no to chyba to jest to.
Bo niżej zejść, to byłoby już chyba na prawdę niebezpieczne i nie rozsądne.

Nie ma czegoś takiego jak prędkość minimalna.
Nie można jechać na autostradzie 40km/h w momencie, gdy np. utworzył się korek i pojazdy suną wolno po jezdni. Korki na autostradzie się zdarzają - na tych polskich nawet ostatnio często.
ZAWSZE dostosowujemy prędkość do warunków jazdy. Jak gęsta mgła, albo rzęsisty deszcz ogranicza widoczność prawie do minimum, to nikt nie będzie jechał 40km/h!

Padalec napisał:

Odp. 40 km/h - było coś do wygrania ?
A swoją drogą pytanie się zmieniło (edytka była) i w związku z tym moje pytanie jest już nie aktualne ( chodzi o ten zaprzeg konny itp.)

A od kiedy jest prędkość minimalna na autostradzie? Raczej nic nie wygrałeś? Przepisy mówią tylko o tym, że po autostradzie mogą się poruszać pojazdy samochodowe mogące rozwinąć na równej, poziomej nawierzchni co najmniej 40 km/h. Co do samej prędkości na autostradzie to ma być dostosowana do warunków i nieutrudniająca ruch pojazdów. Prędkość minimalną nakazuje dopiero znak C-14.

Eeeech, benekpe był pierwszy:)

wymiękam....
to jest tak samo przedstawione pytanie jak to: czy można strzelać do ludzi z broni palnej?
precyzja zadanego pytania....

statorable napisał:

wymiękam....
to jest tak samo przedstawione pytanie jak to: czy można strzelać do ludzi z broni palnej?

I zdziwił byś się bo można!
Poczytaj sobie np. "prawo użycia broni" - Ci co byli w wojsku wiedzą o czym piszę :-)
Więc jak widać, zarówno poprzednie jak i to pytanie, nie jest tak do końca bez sensu :-)

http://rozmaitosci.com/predkosc-minimalna-na-autostradzie/
spytałem wujka Google :-)
No szkoda że nic nie wygrałem :-(
Może mój błąd że pomyliłem pojęcia " prędkość minimalna a pojazdy dostosowane do do co najmniej 40 km/h

no właśnie, w stanie wojny, na przykład, ale tak postawione pytania, mogą właśnie doprowadzić do wojny.
Ale wracając do tematu, skoro można jechać 30 na godz, to zdrowy człowiek, pomyślałby, że i motorowerem by można było, nie? Bo przecież mieści się w tej granicy...
Super.
dobra, zamiast na kurs, zapiszę się do terapeuty....

jeszcze jedno pytanie.....
i idę się leczyć.
http://imageshack.us/photo/my-images/7/fb9r.jpg/

Zwracaj uwagę na definicje, wiele osób poległo na prawku olewając tą część kodeksu.
Jeśli wiesz, że po autostradzie mogą jeździć tylko pojazdy samochodowe, a są one pojazdami silnikowymi z której to grupy ustawa wyłącza motorowery, to nie pomyślałbyś nawet o tym że motorower może po niej jeździć.
Tak przy okazji to odpowiedzią na Twoje pytanie z testu jest też definicja - autostrady, w której nie ma słowa o minimalnej prędkości na niej.

Ok, biorę sobie Wasze uwagi do serca i rozumu.

A wracając do testów.....
znów podchwytliwe pytanie:
świeci się czerwone, a pod nim pomarańczowe.
Czy mogę wjechać na skrzyżowanie?