Czy można samemu przemalować skuter ?

Mam chęć samemu lub z małą pomocą przemalować skuter 'na własną ręke'
przymieżam sie do kupienia spreja lub lakieru bo mam juz czym zedrzeć stary lakier i niewiem czy stosować koniecznie podkład.
Czy może mi to wyjść i ile kosztowało by to u profejonalnego lakiernika ?
Podajcie też własne doświadczenia :D
PZDR

witam z doświadczenia wiem (od 14 lat lakiernik samochodowy) że lakierowanie nieregularnych kształtów takich jak wszelkiego rodzaju owiewki motocyklowe są trudne do polakierowania nawet dla doświadczonego lakiernika tym bardziej gdy chcesz skorzystac ze spreya bardzo łatwo o zacieki ktore pozniej bardzo ciezko uzunac przez polerke.podkład jest równie wazny co przygotowanie powierzchni.jeśli nie ma powarzniejszych uszkodzen typu pękniety plastik lub głebokie rysy wystarczy tylko dobrze zmatowac stary lakier aby nowy dobrze sie trzymał (papier 800 na mokro).cienko podkład i i na to dopiero nowy kolor.lepiej zlecic to fachowcom mniej stresu i efekt murowany .koszt polakierowania skutera w Pile gdzie mieszkam to ok 500zł.p.s. zwróc uwagę czy lakiernik użyje materiałów specjalnych do lakierowania powierzchni plastikowych.to ważne.pozdrawiam jakby co to pisz na priva

Tak jest możliwe i nie jest aż takie trudne :) ja malowałem swojego tydzień temu :)

Generalnie starego lakieru nie musisz zdzierać, jeśli dobrze się trzyma. Wystarczy go zmatowić, zaszpachlować nierówności i dziury, położyć podkład i dwie-trzy cienkie warstwy lakieru. Jeśli chcesz się bawić w spray to tylko czarny kolor, bo on wyjdzie najlepiej. W lakierni, jeżeli sam wszystko przygotujesz i lakiernik będzie musiał tylko pomalować to myślę, że poza materiałem to gdzieś z 500zł zapłacisz.

zgadzam sie jest to mozliwe zrobic samemu ale efekt zwłaszcza spreyem bedzie daleki od ideału ale to kwestia gustu.jesli masz mozliwosc pozyczyc od znajomego mała sprężarke i pistolet lakierniczy bedzie znacznie łatwiej i efekt duzoooooo lepszy

Wielkie dzięki za porade :D

Ja kiedyś malowałem wnętrze lamp w skuterze i wyszło nadzwyczaj nieźle. Ale gdybym miał malować cały skuter to chyba wolałbym kupić folię/vinyl i okleić wszystkie plastiki. Koszt tak samo niski a na pewno estetyczniej to wyjdzie.

Ciekawy pomysł .
A takie okleiny na allegro można dostać ?