Czy można jeździć na tzw. postojówkach??

Dodaj nowy temat na forum

! Forum OFFtopic Czy można jeździć na tzw. postojówkach??

Ten temat zawiera 14 odpowiedzi, ma 12 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe MichalWujak MichalWujak 8 lata temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe romet727p10
    romet727p10
    Użytkownik

Witam mam pytanie, a mianowicie czy można jeździć w dzień na tzw. postojówkach?? PS. i czy lepiej hamować przednim hamlucem (tarcza), czy tylnym (bęben)

Zdjęcie profilowe Sullyer
    Sullyer
    Użytkownik

Co do postojówek nie wiem. Też mam Rometa – hamuj najlepiej oboma(?) hamulcami. (ja mam tarcze z przodu i z tyłu, hamuje dwoma hamulcami – zawsze bezpieczniej)

[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/39030] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/39030/icon3.png[/IMG][/URL]

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

na postojówkach ? raczej się nie powinno. Jesli nasz na myśli tzw. oszczędność prądu to niewiele przyoszczędzisz, ale … ja w miejsce postojówek wstawiłem mocne diody dodatkowo dodając paski diodowe wokół lamp ( zobacz foto http://www.adastra13.com.pl/EuroBoy_b/4528.JPG) i tak jeżdzę, co do hamowania – hamuje się za pomocą obydwuch hamulcy, ten tylni bebnowy to w/g mnie raczej SPOWALNIACZ

Zdjęcie profilowe roomcajz
    roomcajz
    Użytkownik

Nie można,
    postojówki są do postojówkowania a nie jeżdżenia. musisz mieś światła mijania. zdaje się że nie ma możliwości (prawnej) montażu świateł do jazdy dziennej w skuterze / motocyklu

Zdjęcie profilowe a123659
    a123659
    Użytkownik

Nie można jeździć na postojówkach. A co do hamowania, to najlepiej dwa na raz 😉

o

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe MichalWujak
    MichalWujak
    Użytkownik

Do motocykla lub skutera można założyć światła dzienne, muszą posiadać homologację europejską i spełniać odpowiednie warunki montażu m.in. (wyciąg z Wiki) być zamontowane:
    – Symetrycznie względem osi pojazdu
    – Na równej wysokości
    – Odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od ziemi do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm
    – Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi musi wynosić minimum 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm – wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm
    – Lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu lub być zamontowane dalej niż 40 cm od niego
    – Lampy włączają się automatycznie po ustawieniu urządzenia zapłonowego w pozycji umożliwiającej uruchomienie silnika

Światła do jazdy dziennej nie muszą współdziałać z tylnymi światłami pozycyjnymi (kiedyś było inaczej ale to zmieniono).

Na postojówkach nie można jeździć, służą one do sygnalizowania postoju na drodze lub poboczu poza obszarem zabudowanym od zmierzchu do świtu (z tego co pamiętam, dokładnie jest to opisane w KD).

Zdjęcie profilowe romet727p10
    romet727p10
    Użytkownik

aha dzięki wszystkim

Zdjęcie profilowe majker_skuterowo
    majker_skuterowo
    Użytkownik

jak hamować? zależy od sytuacji.
    zasadniczo to najpierw tylny, aby „przesunąć” środek ciężkości do przodu i dołączasz hamulec przedni.
    w zakrętach przede wszystkim przedni.

Jest:
    Kymco Agility 50 4T, rocznik 2007

Był (umarł śmiercią tragiczną):
    Kymco Super 9 2008 SH10DA, 4.5 KM

Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

majker_skute… napisał:

w zakrętach przede wszystkim przedni.

Powodzenia życzę. Po 1 w zakrętach się nie hamuje tylko przed a po drugie wystarczy troszeczkę piasku na zakręcie i hamując przednim hamulcem jest soczysta gleba.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    Zdjęcie profilowe barteklodz
    barteklodz
    Użytkownik

hamuje jak najbardziej, tylko trzeba wiedzieć jak
    kwestia kilku lat doświadczenia

Kymco B&W 170
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie