Czy motorowery są lepsze od skuterów ?

Znajomy ma chińską 10 letnią padake którą kupił za 500 zł (SKUTER) i mówi że motorower to g*wno. Że się nie opłaca tego kupować itp.

Co sądzicie o motorowerach?

Ogolnie to tak motorower jest fajny bo masz biegi sprzeglo poprostu mozesz sie na nim uczyc zmiany biegow i innych pierdol (ja bym wolal motorower ale mam skuter tez fajny :D)
Zas skuter hmmm.. skuter napewno ma lepsze przyspieszenie i prosta obsluge i szybciej nim gdzies dojedziesz niz motorowerem (4t)

skuter to tez "motorower"

Nie czepiaj sie szczegółów DooOminO :D
Wiem że skuter to motorower. to co mam napisać ze motorower z biegami i sprzeglem? czy motorower bez biegow i sprzegła zwany skuterem (zaraz ktos sie przyczepi ze w skuterze jest sprzeglo ale nie oto chodzi :/).

jako uzytkownicy skuterowa winniście odróżniać motorower i skuter. Wystarczyło napisać motorower ze skrzynią manualną czy automatyczną.

Motorower jest mocniejszy i nie jest jeżdżącym kiblem:)

Tak... To powiedzcie mi co zmieścicie do takiego motoroweru. Zwłaszcza jeśli nie ma kufra.

Ja pod siedzenie mieszczę 2-3 wiązanki listów, do kufra 4-5, a na podłodze między nogami cały wór, który z ledwością mogę udźwignąć plus torbę i mały worek albo zamiast tego wózek na listy plus torbę. Woziłem też małe meble z Ikei.

No ale jeśli komuś wystarcza jazda bez wożenia rzeczy to polecam motorower - więcej radości z jazdy, kontrola nad obrotami i możliwosć zmniejszenia spalania.

Ja - gdybym miał do wyboru albo manualną skrzynię albo schowki - zrezygnowałbym ze skrzyni biegów.

na zniszczone drogi i szutry lepszy jest tradycyjny jednoślad
na miasto i do ogólnego użytku lepszy jest kibelek

wszystko zależy od tego na czym ci zależy - jeżeli łatwość obsługi brak większych problemów i te cudowne schowki ( o właściwościach uzależniających) to skuter, a jeżeli ekonomia i ekologia ( ewentualnie v-max) to motorower taki z skrzynią biegów i sprzęgłem ( które w skuterze także jest , ale odśrodkowe)

Im_Jurek napisał:

wszystko zależy od tego na czym ci zależy - jeżeli łatwość obsługi brak większych problemów i te cudowne schowki ( o właściwościach uzależniających) to skuter, a jeżeli ekonomia i ekologia ( ewentualnie v-max) to motorower taki z skrzynią biegów i sprzęgłem ( które w skuterze także jest , ale odśrodkowe)

1.Ile spala m-w Yamaha TZR 50 lub Aprilia RS 50, nie będe docierać? 2.Trudno się zmienia biegi?
3. Waże ~60kg wzrost 175cm, będe potrafić utrzymać/prowadzic normalnie motorower?

Technika jazdy jest trochę inna, ale zdecydowanie skuter.
Jeśli do miasta to tylko skuter, bo;
- w automacie, gdzie odpada 'trzepanie' nogą biegów co chwila
- bardziej pakowny (pod kanapą + kufer + płaska podłoga + czasem wieszak pod kierownicą)
- zdecydowanie łatwiejsza obsługa w czasie jazdy (tylko ręce chodzą)
- dużo większy komfort jazdy
- jedyny minus to małe koła

To wezme klopa :)

Klop ma jeden wielki plus - schowek.

zapomnieliscie jeszcez o jednej przewadze skutera:

oslona nog, motorowery ich nie maja.wiatr dmucha prosto na nogi

I przy wypadku bez osłony się szybciej miażdżą.