Czy mogę mieć problem z karą oc? Pomocy!!!

Witam, 6 stycznia 2019 kupiłem skuter, 23 stycznia go przejestrowalem i ubezpieczylem tego samego dnia, Gość od którego kupywalem skuter nie dał mi polisy OC, Grozi mi coś za to?

ty masz mieć OC od dnia kiedy kupiłeś wiec jak sie UFG tych 2 tygodni dopatrzy to mogą chciec cie karać.
polisa za poprzedni okres to jego problem.

A co jak dzisiaj przejstrowalem i tego samego dnia ubezpieczylem

czego nie rozumiesz w zdaniu “od dnia kiedy kupiłeś”?

jest kilka opcji. zasadniczo masz 30 dni na wypowiedzenie OC po zakupie pojazdu i kupienie swojego najpóxniej w dniu rejestracji ALE tu nie wiesz czy OC było. A OC ma mieć ciągłość. Może i ma. Nie wiadomo. Sprawdź sobie po numerach rejestracyjnych w internecie na stronie UFG
Poprzedni własciciel odpowiada do daty sprzedaży na umowie. a po tej dacie ty. Czego nie rozumiesz?

Ale za mało szczegółów jest. Kupiłeś od handlarza skuter jakiś sprowadzony kompletnie bez tablic i ubezpieczenia czy poprostu od osoby prywatnej co wcześniej go użytkowała z tablicami i tak dalej? Ale nie miał oc czy kwitka poprostu nie dostałeś?

mnie powiedzieli ostatnio u ubezpieczyciela, że jak kończy się oc twoim obowiazkiem jest je następnego dnia juz mieć…jak się dopatrza masz kłopot, ale podobno to na zasadzie losowania jest…