Czy mogę być włascicielem skutera nie mając 18 lat?

Cześć. Mam problem,ponieważ nie mam jeszcze 18 lat a zeby podpisac umowe sprzedazy musi byc osoba pełnoletnia. Czy nie bedąc na umowie jako wlasciciel skutera moge na nim legalnie jezdzic?

Możesz podpisać umowę. Lub kup go na rodzica i potem spisz umowę darowizny, ja tak zrobiłem :)

nie możesz a to dlatego że zakładasz 2 tematy z tym samym - ogarnij się chłopie .

Skuter kupuje rodzić, a Ciebie wpisuje jako współwłaściciela.
Jeździsz normalnie a zniżki już na Ciebie pracują.
Szybko, prosto i wygodnie bez komplikacji.

Mario1 - przepraszam,strona się zacieła,wyskoczył komunikat ze był błąd i musze drugi raz dodać temat,dodałam a okazało się ,że pierwszy też już istnieje.
Hm,okej dzięki za odpowiedzi. A czy współwłascicielem nie może być ktoś inny? Np znajoma która ma 18? Obejdę się bez zniżek a rodzice nie wiedzą ze cokolwiek kupuje :P

Współwłaścicielem może być dowolna osoba, ale wtedy nie masz do niego żadnych praw.
Stwarza to również w takiej sytuacji komplikacje przy byle jakiej kolizji, czego wykluczyć nie możesz. Po prostu więcej zachodu wtedy przy dochodzeniu odszkodowania itp.

Lepiej podpisz umowę jako pełnomocnik rodzica (ja tak zrobiłem) branie pojazdu na siebie jest bez sensu, jeśli jest to Twój pierwszy pojazd, bo koszty ubezpieczenia jako początkującego, będą dla Ciebie BARDZO wysokie + dojdzie koszt rejestracji.
Ja mam skuter zarejestrowany na mamę, ponieważ jako współwłaściciel samochodu ma zniżki, więc skuter jest mój "nieoficjalnie" a prawnie należy do mamy, taki układ w zasadzie jest najlepszy ;)

...taki układ w zasadzie jest najlepszy ;)

Raczej nie dla mamy:) Jak w kogoś przywalisz z Twojej winy, to mama traci część zniżek.

Dlatego uważam jak jeżdżę. Tylko, że jak bierzesz skuter na siebie to w razie wypadku koszta mogą Cię przerazić ;)

Przecież ubezpieczenie skutera jest tanie w porównaniu do samochodu, chyba że sto kilkadziesiąt złotych Cię przeraża ;]

niestety nie ma możliwości ,żebym wzieła na mamę + nie mamy auta w tym mieście a tata raczej nie bedzie do Krakowa jechał specjalnie zeby umowe podpisywac :P na ktora i tak by sie nie zgodził bo nie chce zebym jeździła na skuterze. dalej nie kminie,jak to zrobic do konca. czy moze sie podpisac na tym np znajoma pelnoletnia a ja wspolwlasciciel?

i trzymajcie kciuki bo jak dobrze pojde to kupie dziś keeway'a focusa za 400zł i flaszke wódki (jeśli w ogóle odpala)

face palm, nie dawno przecież wszystko pisałem krok po kroku, a temat był taki sam!
http://www.skuterowo.com/forums/topic/umowa-kupna-skutera OSTATNI POST
Nauczcie się szukać!