Czy łatwo?

Cześć!
Na początku chciałem kupić skuter ale moją uwagę przykuł romet ogar
900 racing .Znalazłem go za 3100 zł i głównie mnie interesuję czy trudno mi by było się nauczyć zmieniać biegi żeby nie zaliczyć gleby (nigdy nie miałem styczności z biegówkami) .I jeszcze jedno jak bym go miał docierać czy tak samo jak skuter ?

docierać tak samo a jazda biegówka nie jest trudna po 2 rundach po osiedlu ogarniesz

Powiem tak: Cały sezon jeździłem na skuterze. Kumpel ma simsona sr50. Nie miałem nigdy wcześniej doczynienia z biegókami ale kolega mi wszystko wytłumaczył i 5 min i wszystko ogarnołem i śmigałem 80kmh. Biegi to nie problem :) Zapytaj kogoś doświadczonego to Ci wytłumaczy bo to troche pisania jest :) Pozdrawiam

Czyli mówicie że nie trudno się nauczyć a z docieraniem co bo w skuterze 4t puszczanie manetki i zwalnianie a potem przyśpieszanie a w biegówce biegi zmieniam da się tak zrobić żeby puścić manetkę i żeby zwolnił z 40 km/h do 15 km/h ? A pózniej pszyspieszyć znowu do 40 km/h bez zmiany biegu?

wszystko sie da ale silnik rozwalisz.. tak jak bys w aucie ze 120 na 20 zwolnił bez zmiany biegu,ale w biegach o to chodzi ze mozna sie bawic I kombinowac

Luzik...Na pewno ogarniesz Technikę jazdy tym bardziej jak masz stycznosc ze skuterem.Ja po pierwszych 15 minutach nauczyłem sie zmieniac biegi bez sprzegła w Hyosungu XRX ;-)

Pamiętaj również, że masz jeszcze 2 nogi, które chronią przed glebą=D

Trochę chęci i 5-10 minut i umiesz ;d

Ja musiałem nauczy się w 10 s bo wjechałbym w krzak :D. Prościzna. Ogar ma chyba biegi w układzie 1-N-2-3-4 czyli standardowym. Będzac na luzie wciskasz sprzęgło i wajchą od biegów w dół na jedynke. Puszczasz wolno sprzęło dając jednocześnie gazu do jakichś 3 tyś obrotów i jedziesz. Kolejna zmiana już przy jakichś 7-8 tyś. Sprzęgło do oporu i mocno stopą w góre tak by nie wskoczył luz. Puszczasz sprzęgło itd ;). Ja redukuje bez międzygazu przy jakichś 1,5-2,5 tyś obrotów, ale mam dwusuwa. Zmiana biegów to nic trudnego. Poproś kolege albo sprzedawce by ci pokazał jak zmieniać biegi. Załapiesz w 3 minuty, a frajdy z jazdy trochę będzie :).

dodajcie instrukcje obsługi papieru toaletowego
to jest prostsze

Dodajcie instrukcje walenia konia. Od rana wale i nic ;/

to idź do koleżanki :D

Albo spróbuj trzepać kapucyna:-) Albo walić gruchę:-) Może pomoże...

Kolezanka zawsze z pomocna dlonia

to forum o skuterach czy o masturbacji bo już nie wiem... ?

Teraz juz forum ogolnotematyczne

O tym i o tym ;d Problem rozwiązany. Byłem u koleżanki :) Dziękuje za pomoc xDDD